Author: admin

ВИКЕНД АВТОБУСКИ ПОНУДИ

1 МАЈ – БУДВАНСКИ КАРНЕВАЛ

1 ДЕН: 30.04.2024 – Скопје – Будва Состанок со групата во 23.00 час, поаѓање за Будва во 23.30 час. Се патува преку Косово и Албанија со папатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН: 01.05.2024 – Будва Пристигнување во Будва во утринските часови – Пристигнување во Будва во утринските часови, (пауза за фотографирање во […]

Read More
ВИКЕНД АВИОНСКИ ПРОГРАМИ

ДУБАИ – 15.05-20.05.2024

15.05 – 20.05.2024   Програма: 1 ден: СКОПЈЕ – ТИРАНА –ДУБАИ Сoстанок на групата и тргнување кон Тирана. Лет за Дубаи во . Трансфер од аеродром до хотел во Дубаи . Сместување во хотел 3* во Дубаи. Ноќевање 2 – 5 ден: ДУБАИ Појадок. Денови за индивидуални активности или организирани излети. 6 ден: ДУБАИ – […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2024

ВЕЛИГДЕН – ЗЛАТИБОР

1 ДЕН:02.05.2024 ( Четврток ) Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 03.05.2024( Петок ) Пристигнување во Златибор во утринските часови. Посета на Сирогојно– посета […]

Read More
АЛБАНИЈА ЛЕТО 2024

Вила Владимир – Саранда

Вилата “ Владимир “ се наоѓа во центарот на Саранда во непосредна близина на шеталиштето , на само 50 м. оддалеченост од градската плажа во Саранда. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI. ТЕРМИН 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД 02.06 – 09.06.2024 235€ 265€ […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2024

Велигден- Хрватска и Словенија

ТЕРМИН:02.05-06.05.2024 ПРОГРАМА: 1 ден: 02.05.2024 (четврток) Штип-Љубљана Во вечерните состанок на групата  и поаѓање за Хрватска со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден:03.05.2024 (петок) – Загреб Пристигнување во Загреб во претпладневните часови. Разгледување на градот со локален туристички водич. Улица Боговиќева најпозната во Загреб , плоштадот Бан Јосип Јелачиќ, […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2024

Велигден – Тоскана

Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120 заштитени зони со бајковита природа, прекрасни селца, а најмногу поради градовите со исклучителна архитектура, меѓу кои најпознати се Фиренца, Пиза, Сиена, Сан Џимињано и Лука кои се прогласени за дел од светското културно наследство и се под заштита на УНЕСКО. Со величествената […]

Read More
ВИКЕНД АВИОНСКИ ПРОГРАМИ

MАЛТА – 10.05-13.05.2024

1 ден: 10.05.2024 (петок) СКОПЈЕ -МАЛТА Состанок на групата Скопскиот аеродром 17:00 часот  . Полетување за Ла Валета во 19:10ч. Пристигнување во 21:00 часот. Трансфер до хотелот .Сместување во хотел. Ноќевање. 2 ден : 11.05.2024 (сабота) МДИНА И ВАЛЕТА Појадок.  Во пладневните  часови  факултативна  посета   на  Мдина, стариот средновековен главен град на Малта -Мдина остана […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2024

Велигден – Сокобања – 3 ПА

1 ДЕН: 03.05.2024 – Петок Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање. 2 […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2024

Велигден – Крф

02.05.2024 (Четврток) ПРВ ДЕН: Состанок на групата кај автобуска станица Скопје околу 22:00 часот. Ноќно возење преку граничниот премин Богородица, кај Гевгелија или Меџитлија – Битола, со попатни паузи. 03.05.2024 (Петок) ВТОР ДЕН: Пристигнување на пристаништето во Игуменица од каде патот го продолжуваме со траект до островот Крф. Предвидено пристигнување на пристаништето на Крф во попладневните часови. […]

Read More
АЛБАНИЈА ЛЕТО 2024

Хотел “ Pini “3*- Саранда

Хотел Пини 3* – , е лоциран во Саранда на сама плажа на 2 мин. од шеталиштето и центарот на градот . Располага со 24 соби двокреветни и трокревтни , комплетно опремени со сопствено купатило, клима, мини фризжидер, балкон, ТВ и каблоска, WI- FI. ТЕРМИН 7BB 02.06 – 09.06.2024 239€ 09.06 – 16.06.2024 249€ 16.06 […]

Read More