Month: January 2024

ЕГИПЕТ - ХУРГАДА ЛЕТО 2024

Египет – Хургада

Хургада Пронајдете го своето парче рај во прекрасната Хургада, медитеранска клима и уживање во сончевите зраци над топлото Црвено Море. Од мало рибарско село, прерасната во еден од најпознатите туристички центри – бидете дел од бројните авантури кои Ве очекуваат во Египет, придружете ни се во оваа авантура!

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март Сокобања – 1 ноќевање

1 ДЕН: 09.03.2024 – Сабота Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера.Забава со жива […]

Read More
АНТАЛИЈА ЛЕТО 2024

АНТАЛИЈА ЧАРТЕР

Read More
ЗИМА 2023/2024 ЗЛАТИБОР ВИКЕН ПОНУДА - ЗИМА 2024

ВИКЕНД ВО ЗЛАТИБОР

ЗЛАТИБОР – ВИКЕНД ПОНУДА – ЗИМА 2024 ТЕРМИНИ: 01 – 28.01.2024 02 – 04.02.2024 02 – 11.02.2024 02 – 18.02.2024 02 – 25.02.2024 03 – 03.03.2024 03 – 10.03.2024   ПРОГРАМА: 1 ДЕН: – Петок Поаѓање од Скопје во 05.00 час – се патува прегу граничен премин Табоновце со попатни паузи за одмор и царински […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март – Венеција – Милано – Верона

07.03.2024 Состанок  на групата во Скопје во 16:00 часот.  Поаѓање за Италија. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Ноќно возење 08.03.2024 Пристигнување во утринските часови во Лидо ди Јесоло, сместување и краток одмор . Во договорено време поаѓање кон Пунта Сабиони, пристаништето каде […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март – Истанбул

Редовна цена:119 евра Цена со рана уплата до 31.12 : 109 евра МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ   Програма на патување: Истанбул 1 ДЕН (четврток) -07.03.2024 Состанок на групата во 16:30 . Во 17:00 час поаѓање за Истанбул. Ноќно возење преку Грција со попатни кратки паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН (петок) – […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март – Јаши, Романија

Поклонение на моштите на Св.Петка   Прв ден:07.03.2024 (Четврток) Тргнување од Скопје (паркинг хотел Вип) во 16:00ч. Патување со високотуристички автобус преку Бугарија со попатни паузи.   Втор ден:08.03.2024 (Петок) Во утринските часови пристигнување во Букурешт,културна, индустриска и финансиска престолнина на Романија. Воедно е и најголемиот град во Романија, сместен на југоистокот на земјата, и […]

Read More
ЛЕТО 2024 ОСТРОВ АВША - ТУРЦИЈА

Палмије Хотел – Остров Авша

Хотелот PALMIYE, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на 15m.оддалеченост од  плажа. Располага со 1/2 и 1/3 соби комплетно опремени со: ТВ, мини-фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI. 10% ПОПУСТ ЗА УПЛТА ДО 28.02.2024! ТЕРМИН   УСЛУГА Цена по лице,со превоз 21.06 – 30.06.2024 ПП […]

Read More
ЛЕТО 2024 ТУНИС

ТУНИС

Кога уживате да патувате и истражувате низ африканските земји, никако не треба да заборавите да ја посетите и најсеверната африканска држава Тунис. Убавината на Тунис може да се опише во три збора – нестварен пустински дијамант, каде треба да се доживее историјата, архитектурата, срдечните Тунижани, вкусната храна, морскиот брег во недоглед, идеално средените песочни плажи, […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 Март – Виена

ВИЕНА – Престолнина на една од најзначајните европски империи, царски град и место на вкрстување на разни култури и влијанија, една од најстарите метрополи во срцето на Европа, денес главен град на Австрија. Со своето културно и архитектонско наследство, со својот шарм и раскош привлекува милиони туристи од целиот свет. Град зачнат во првиот век […]

Read More