БОРОВЕЦ

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS Локација : во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.   RILA 4*- BOROVEC ПОЛУПАНСИОН 24.12 – 06.01 […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL RADINA’S WAY 4*

HOTEL RADINA’S WAY 4*-BOROVETS Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш. Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Lion 4*

HOTEL LION 4*-BOROVETS Локација: Хотелот е на околу 1,5 км од центарот на Боровец и почетната станица на гондолата. Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторан, таверна, сеф, менувачница, билјард, СПА центар, затворен базен, сауна, фитнес, паркинг (според расположливост), минибус за превоз до гондола. Сместување: Хотелот има 130 соби, 24 семејни соби, пет апартмани. Сите соби се реновирани во […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Iglika Palace 4*

HOTEL IGLIKA PALACE 4*-BOROVETS Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show. Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар. ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ       […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Flora Complex 4*

HOTEL FLORA COMPLEX 4*-BOROVETS Хотелот FLORA COMPLEX 4* се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот. Спа центарот на хотелот нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Капацитет и услуга: Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи […]

Read More