БАНСКО

БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Murite 4* – Razlog

HOTEL MURITE 4*-RAZLOG   MURITE 4* ПОЛУПАНСИОН  01.12 – 23.12 05.03 – 15.04 24.12 – 25.12 03.01 – 14.01 29.01 – 18.02 29.12-02.01.2023 26.12-28.12 15.01-28.01 19.02 –   04.03 Двокреветна соба АЗАЛИА 2+0 37 € 47 € 66 € 44 € Едноспален апартман АЗАЛИА 2+2   45 €   55 € 73 € 52 € Двоспален апартман  АЗАЛИА […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Lucky 5*

HOTEL LUCKY 5*-BANSKO Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е оддалечен окулу 1600м. и има бесплатен трансфер за своите гости до гондолата на секој пола час. Сместување: Има 126 луксузни студија и апартмани поделени во две згради меѓусебно поврзани со топла врска. Сите се […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Lion 4* – Bansko

HOTEL LION 4*-BANSKO Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата. Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани. Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг. Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите) ПОПУСТ […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Iceberg 4*

HOTEL ICEBERG 4*-BANSKO Хотелот Iceberg 3* – Банско е сместен во подножјето на Пирин планина, само 8 минути од главната гондола. Во понудата има  бесплатен превоз до гондолата  во Банско,  и бесплатен Wi-Fi на  јавни места. Спа Центарот на хотелот Iceberg   нуди многу содржини, како што се затворен базен, џакузи, хамам и масажа. Покрај […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Grand Royale 4*

HOTEL GRAND ROYALE 4*-BANSKO Апартманскиот комплекс Grand Royale се наоѓа на 600 м од најблиската жичница и на 1,3 км од центарот на Банско. Содржини: затворен базен, спа центар /сауна, џакузи, парна бања, релакс зона/, теретана, детско игралиште, игрална, бежичен интернет, лоби и цигарет бар, ресторан, трансфер до гондолата, паркинг, ски остава. Соби: ел. бокал, микровална, ТВ со кабловски […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Grand Hotel 4*

GRAND HOTEL 4*-BANSKO Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот. Хотелот е реновиран во 2014 година. Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Casa Karina 4*

HOTEL CASA KARINA 4*-BANSKO Hotel Casa Karina 4* е луксузен  хотел, кој се наоѓа на идеална локација – 100м од гондолата. Елегантниот ресторан на хотелот има капацитет од 140 луге, а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Hotel Casa Karina 4* на гостите им нуди […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Belvedere 4*

HOTEL BELVEDERE 4*-BANSKO „Belvedere Holiday Club“ е хотелски комплекс од затворен тип категоризиран со 4* кој располага со луксузни апартмани со една или со две спални соби. Комплексот се состои од 3 згради со пространа внатрешност  и пријатно  надворешни површини. Има одлична местопололжба – се наоѓа на само 4 минути пешачење до жичарницата и во […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Adeona Hotel 4*

HOTEL ADEONA 4*-BANSKO Хотел ADEONA 4*  е сместен на 5 мин. од гондолата и центарот на Банско. Има затворен базен, џакузи, парна бања, сауна и теретана и ресторан. Сите апартмани имаат сателитска ТВ, мал фрижидер, интернет и балкон.   ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022 -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022 -10% […]

Read More