БУДВА – ТИВАТ – КОТОР

1 ДЕН: 20.06.2024 – Скопје – Будва

Состанок со групата во 23.00 час, поаѓање за Будва во 23.30 час. Се патува преку Косово и Албанија со папатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ДЕН: 21.06.2024 – Будва

Пристигнување во Будва во утринските часови – Пристигнување во Будва во утринските часови, (пауза за фотографирање во прекрасната панорама на Св. Стефан-едно од најмонденските остров-летувалишта на Јадранското море). Сместување во хотел со 3* во Будва. Слободно време за одмор или прошетка по кејот на познатата Словенска плажа, со посета на  стариот град, цитаделата, бројните кафулиња и ресторани – Во попладневните часови можност за присуство на дефилето на маските кои ги има од целиот свет. Вечера.Ноќевање.

 

3 ДЕН: 22.06.2024 – Будва

Појадок. Слободен ден во Будва. Вечера.Ноќевање.

 

4 ДЕН: 23.062024 – Тиват и Котор

Појадок. После појадокот одјавување од хотел . Поаѓање за Котор, разглед на еден од најубавите градови на Црногорското приморје, прошетки во стариот дел од градот. Откако ќе направиме убава обиколка и ќе се прошетаме во Котор, во договореното време групата се упатува кон пристанишниот град кој многумина го споредуват со Монако, градот Тиват и Порто Монтенегро место каде што ужива и одмара светскиот џет-сет. Во договорено време состанок со групата и поаѓање кон Македонија. Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во вечерните  часови.

 

НАПОМЕНА!! Патниците кои нема да доаѓаат на факултативната посета во КОТОР, остануваат во БУДВА и ќе бидат информирани од водичите за време и место на поаѓање од БУДВА.

 

ЦЕНА: 129€

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Сместување во Хотел 3* – Будва со појадок и вечера
  • Автобуски превоз
  • Разглед на Будва
  • Туристички придружник во текот на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Посета на Тиват и Котор: 15€
  • Патничко – здравствено осигурување
  • Индивидуални трошоци

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *