ДУБАИ – 15.05-20.05.2024

15.05 – 20.05.2024

 

Програма:

1 ден: СКОПЈЕ – ТИРАНА –ДУБАИ

Сoстанок на групата и тргнување кон Тирана. Лет за Дубаи во . Трансфер од аеродром до хотел во Дубаи . Сместување во хотел 3* во Дубаи. Ноќевање

2 – 5 ден: ДУБАИ

Појадок. Денови за индивидуални активности или организирани излети.

6 ден: ДУБАИ – ТИРАНА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот. Трасфер до аеродромот и полетување кон Тирана.Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА на аранжманот 599€ / 37.140 ден

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНИ СЕ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Авионски билет
 • Аеродромски такси
 • Повратен трансфер од Аеродром Абу Даби до хотел во Дубаи и обратно.
 • Трансфер Скопје – Тирана – Скопје
 • 5 ноќевања со појадок во хотел 3* во Дубаи
 • Пратител од агенцијата за време на целото патување

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Факултативни екскурзии
 • Таксата за престој се плаќа директно во хотелот: 4 долари за соба на ден
 • Патничко осигурување
 • Виза за влез во Дубаи возрасни 95 еур деца ,до 17 год 50 еур (потребен е интернационален извод на родени или преведен на англиски)  потребен е скениран пасош и фотографија во боја. Пасошот треба да биде со важност 6 месеци до денот на враќањето. Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ.

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цените се за група од  минимум 15 патника  со водич

Екскурзии

Dubai City Tour

65 еур   Целодневна посета на Emirate Mall, Dubai Mall. Burj Khalifa панорамско разгледување. Музејот на иднината  панорамско разгледување. Палатата на шеикот – Фото-стоп, Дубаи frame панорамско разгледување, Dubai Creek & Abra, Gold & Spice souq и стариот дел на Дубаи. Џамијата Џумаира. Фото-стоп пред хотелот Burj AL Arab, пазарот Мадинат, плажа Јумеирах. Посета на Палмата и панорамски раглед на хотелот Atlantis The Palm.

Desert Safari tour

60EUR   Трансфер, сафари со џип, 30 минути, поглед на залез на сонце во пустината, вечера со вклучени  неограничени пијалоци (безалкохолни), тетовирање со кна, организирана престава со стомачни и дервишки  танци,  за крај десерт Арапско кафе со урми

COMBO

Miracle garden & Global Village

60 еур   Трансфер и влезница

Мiracle garden – најголемата цветна градина со повеќе од 50 милиони цветови и 250 милиони билки

Global Village – светот во мало на едно место, продавници, ресторани и атракции на повеќе од 80 култури  смстени во  26 павиљони

 

Day Abu Dhabi -со ручек

90 еур   Целодневна посета на џамијата Sheikh Zayed, Претседателската пaлата Qasr Al Watan–фото-стоп, хотелот Emirate Palace – фото-стоп Панорамско разгледување на Corniche –познато шеталиште, Ручек во ресторан. Посета на  Heritage Village – местото каде што можете да  видите традиционална селска оаза која го отсликува  на животот во ОАЕ пред нивниот нафтен бум. Посетата овде се чувствува како прошетка низ аналите на историјата каде што можете да видите камени колиби, бедуински шатори и куќи од палми. Посета на Ferari World.

Напомени:

 • Цените се по лице и важи за ограничен број на места
 • Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжманот. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена директно од авио компанијата.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд. Калкулацијата за факултативните излети е направена нa минимум 15 особи, пријавувањето е при резервација во агенција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 MAJ

Стразбур – 14.03 – 17.03.2024

Авион  4 дена /3 ноќевања Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсажот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУР, кој е еден од најзначајните центри на Европската Унија. Карактеристично за овој […]

Read More
24 MAJ

Прага- 07.03-10.03.2024

1 ден: (07.03.2024 – четврток ) Скопје- Прага Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.Слетување во Прага во 16:00 часот. После царинските формалности следува организиран трансфер до хотел. Сместување и слободно време.Во вечерните часови може да се организира првото запознавање со Прага, по предлог на […]

Read More