Хотел “ Golden Beach “ Метаморфози

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 Студио собите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба) , 1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба) и 1/5 Апартман со директен поглед кон море (брачен + 1 единечен и 2 единечни кревети во различна соба) . Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

Појадок 08:00-10:00 ч. на база шведска масa;

Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

ПОЛУПАНСИОН НОЌИ 1/3  1/3  1/4 1/4 1/5
ТЕРМИН Приземје Стандард Студио Апартман Апартман
25.05 7 220 230 270 290 330
01.06 7 240 270 310 330 370
08.06 7 280 300 350 370 410
15.06 7 310 340 400 420 460
22.06 7 340 370 420 440 480
29.06 7 370 390 440 460 500
06.07 7 410 420 490 510 550
13.07 7 440 470 520 540 590
20.07 7 440 470 520 540 590
27.07 7 440 470 520 540 590
03.08 7 440 470 520 540 590
10.08 7 440 470 520 540 590
17.08 7 440 470 520 540 590
24.08 7 420 450 490 510 550
31.08 7 360 390 420 440 480
07.09 7 320 340 390 410 450
14.09 7 260 280 340 360 400
21.09 7 240 250 290 310 350
28.09 7 / / / / / 220 250 270 310

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти за рана уплата:

  • Попустот за рана уплата од 10%важи за резервации направени до 12.2023; со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

НАПОМЕНА:

– Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;

– Прво дете во 1/3 Приземје  или Стандард” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

– Второ дете во 1/3 Стандард  до 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

–  Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман’ од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Трето дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Трета, четврта и петта возрасена особа над 12 години во 1/4 студио, 1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;

– Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;

– Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;

– За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции);

– Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
  • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АЛБАНИЈА ЛЕТО 2024

Вила Виор – Валона

Вилата “ Виор “ се наоѓа во градот Валона, на Јадранско Море на 600 м. оддалеченост од центарот на градот и на само 100 м. оддалеченост од прекрасната песочна плажа Lungo mare.  Располага со 1/3 + 1 студиа, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI.   ТЕРМИН 1/3+1 СТУДИО 15.06 – 22.06.2024 […]

Read More
TУРЦИЈА ЛЕТО 2024 ОСТРОВ АВША - ТУРЦИЈА

Аташ Аква Хотел 3* – Авша

ATAШ АКВА ХОТЕЛ 3*- АВША АТАШ АКВА ХОТЕЛ 3* , се наоѓа  на островот  Авша на  мин. Пешачење од  плажа во центарот на градот. Располага со 1/2, 1/3 соби , комплетно опремени со: ТВ, мини фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон , WI- FI.   ТЕРМИН   УСЛУГА Цена по лице,со превоз 21.06 […]

Read More
АЛБАНИЈА ЛЕТО 2024

Вила Николај 2 – Шенѓин

Вила Николај – Шенџин, се наоѓа на 100 м. Од плажа , во центарот ма градот. Располага со комплетно опремени 1/3 студиа,1/4 АПП – балкон, клима, wi – fi, опремена кујна, сопствено купатило ТЕРМИН 1/3 СТД 1/4 АПП 16.06 – 23.06.2024 299€ 309€ 23.06 – 30.06.2024 339€ 369€ 30.06 – 07.07.2024 459€ 479€ 07.07 – […]

Read More