ВИКЕНД ВО ЗЛАТИБОР

ЗЛАТИБОР – ВИКЕНД ПОНУДА – ЗИМА 2024

ТЕРМИНИ:

 • 01 – 28.01.2024
 • 02 – 04.02.2024
 • 02 – 11.02.2024
 • 02 – 18.02.2024
 • 02 – 25.02.2024
 • 03 – 03.03.2024
 • 03 – 10.03.2024

 

ПРОГРАМА:

1 ДЕН: – Петок

Поаѓање од Скопје во 05.00 час – се патува прегу граничен премин Табоновце со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Златибор околи пладне ( 11.00 – 12.00 час. ) – сместување. Слободно попладне за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: Сабота

Појадок. После појадокот можност за возење со најдолгата жичара на Балконот до Торник или слободно време за индивдуални активности. Вечера. Ноќевање.

3 ДЕН: Недела

Појадок. После појадокот по договор со групата и водичот поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови. ( Околу 20.00 – 21.00 час ).

 

ЦЕНА: 129 еу. ( по лице )

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • 2 ноќевања во Златибор
 • Апартманско сместување – 1 категорија ( секоја соба со сопствено купатило, ТВ, греење, WI-FI) – во центарот на Златибор
 • Полу пансион ( појадок и вечера ) во Етно ресторан “ Под Борчичи“.
 • Автобуски превоз до наведената релација
 • Туристички придружник во текот на целото патување.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Билет за Гондолата – 13€
 • Туристичка такса – 1.50 € од ден, се плаќа на лице место.
 • Патничко – здравствено осигурување ( не е задожително )

НАПОМЕНА:

 • Сите апартмани се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот за исхрана.
 • За сопствен превоз се намалува 20€ од цената.
 • За деца од 0-1,99 год – гратис ( без седиште во автобус.
 • За деца од 2 – 9,99 год – 30 % – ПОПУСТ – од цената
 • За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Санрајс 4 * – Банско

SUNRISE 4* – Банско www.hotelsunrisebansko.com Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-02.01.2024 03.01-28.02.2024 23.12-27.12.2023 16.12-22.12.2023 на база ПОЛУПАНСИОН *НП 01.03-10.03.2024 11.03-31.03.2024 Студио 2+1                           74 €                             51 €                           49 €                           45 € Едноспален апартман 2+2                           76 €                             54 €                           51 €                           48 € Двооспален апартман 4+2                           […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Регнум 5*-Банско

REGNUM 5* – Банско-ЗИМА 2023   РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  20% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023   ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ   БОНУСИ : 7=6,10=9  (не важи за период 27.12-03.01.2023) – валидни резервации направени после 21.11.2023   Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-03.01.2024 22.12-26.12.2023  04.01-08.01.2024 25.01-25.02.2024 09.01-24.01.2024  26.02-17.03.2024 01.12-21.12.2023  […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Мурите 4 *- Банско

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско www.murite.bg РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2023 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023 | БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат ) *Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено Цените […]

Read More