8 Март – Златибор

1 ДЕН:07.03.2024 ( Четврток )

Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ДЕН: 08.03.2024( Петок )

Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во апартмани 1 категорија, во строгиот центар, срцето на Златибор. Во пладневните часови поаѓање за Сирогојно – посета на музејот на отворено “ Старо село “ и специјаната продавница за џемпери, по кои Сирогојно е познато по целиот свет. Враќање во Златибор. Вечера. Забава со жива музика по повод 8ми Март. Ноќевање.

 

3 ДЕН: 09.03.2024 ( Сабота)

Појадок. После појадокот слободно време за рекреација и индивидуални активности или факултативна посета на ски центарот Торник, кој од Златибор е поврзан со Гондола – најмодената и најдолга воздушна траса на Балканот – долга 9 км., гондолата има 72 посебни кабини за по 10 патници. Возењето во Гондолата ќе Ви пружи 25 минутно уживање со неверојатен поглед на живописните пејсажи на Златибор и Рибарското Езеро. Враќање во Златибор до 16.00 час. – слободно време. Вечера. Забава со жива музика во етно ресторан “ Под борчичи“. Ноќевање.

 

4 ДЕН: 10.03.2024 ( Недела )

Појадок. После појадокот поаѓање за Скопје , со попатна посета на Врњачка Бања. Слободно време за индивидуален ручек или прошетка по познатата Променада. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 129€ ( по лице )

 

 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • 2 ноќевања во Златибор
 • Апартманско сместување – 1 категорија ( секоја соба со сопствено купатило, ТВ, греење, WI-FI) – во центарот на Златибор
 • Полу пансион ( појадок и вечера ) во Етно ресторан “ Под Борчичи“.
 • Забава со жива музика
 • Посета на Сирогојно
 • Посета на Врњачка Бања
 • Автобуски превоз до наведената релација
 • Туристички придружник во текот на целото патување.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Влезница за Музејот на отворено “ Старо село “ – Сирогојно – 2€.
 • Билет за Гондолата – 13€
 • Туристичка такса – 1.50 € од ден, се плаќа на лице место.
 • Патничко – здравствено осигурување ( не е задожително )

НАПОМЕНА:

 • Сите апартмани се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот за исхрана.
 • За сопствен превоз се намалува 20€ од цената.
 • За деца од 0-1,99 год – гратис ( без седиште во автобус.
 • За деца од 2 – 9,99 год – 30 % – ПОПУСТ – одцената
 • За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 ми МАРТ 2024

8 ми Март Сокобања – 1 ноќевање

1 ДЕН: 09.03.2024 – Сабота Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера.Забава со жива […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март – Венеција – Милано – Верона

07.03.2024 Состанок  на групата во Скопје во 16:00 часот.  Поаѓање за Италија. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Ноќно возење 08.03.2024 Пристигнување во утринските часови во Лидо ди Јесоло, сместување и краток одмор . Во договорено време поаѓање кон Пунта Сабиони, пристаништето каде […]

Read More
8 ми МАРТ 2024

8 ми Март – Истанбул

Редовна цена:119 евра Цена со рана уплата до 31.12 : 109 евра МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ   Програма на патување: Истанбул 1 ДЕН (четврток) -07.03.2024 Состанок на групата во 16:30 . Во 17:00 час поаѓање за Истанбул. Ноќно возење преку Грција со попатни кратки паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН (петок) – […]

Read More