Спа Викенд во Април – Сокобања

1 ДЕН: 05.04..2024 – Петок

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Ноќевање.

2 ДЕН: 06.04.2024 – Сабота

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера.Ноќевање.

3 ДЕН: 07.04.2024 – Недела

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Поаѓање за Скопје со попатна посета на Врање и Лидл. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 109€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера )
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi )
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
  • Туристичка такса 1.5 € од ден по лице
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар – 800 групна влезница, 1300RSD – индивидуална влезница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *