Хотел Сохбет 3*+ – Шаркој,Турција

Шаркој или на турски SARKOY ( грчки Peristatis )- е мало туристичко градче на обалата на Мраморно Море во областа Текирдаг. На само 650 км. од Скопје – Шаркој нуди се за вистински и релаксиран летен одмор. Располога со песочна плажа која е најдолга на турскиот брег 60 км. и на 12то место по должина во целиот свет. Но Шаркој покрај најдолгата песочна плажа и кристално чистото море исто така нуди се за сечиј вкус: параглајдерство, љубителите на вино можаат да уживаат во дегустација на локално вино кое се произведува од локалните лозја, истражувачите можат да уживаат во прошетките и посетата на планинските селца во околинта или во посетата на островите во Мармара регионт како: Островот Авша или Ердек… љубителите на ноќниот живот можат да уживаат во локаните кафичи, дискотеки и таверни – накратко ШАРКОЈ нуди се за сечиј вкус и најважно цените се за СЕЧИЈ ЏЕБ..

СОХБЕТ МОТЕЛ, се наоѓа во срцето на Шаркој, но сепак на мирна локација- на сама плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 студиа, комплетно опремени со : клима, мини фрижидер, сопствено купатило, ТВ, WI-FI, балкон.15.

 • 10% ПОПУСТ за уплата до 28.02.2024
 • 7% ПОПУСТ за уплата до 30.04.2024
ТЕРМИН

 

УСЛУГА Цена по лице,со превоз
21.06 – 30.06.2024 ПП 359€
30.06 – 09.07.2024 ПП 379€
09.07 – 18.07.2024 ПП 399€
18.07 – 27.07.2024 ПП 399€
27.07 – 05.08.2024 ПП 399€
05.08 – 14.08.2024 ПП 399€
14.08 – 23.08.2024 ПП 399€
23.08 – 01.09.2024 ПП 389€
01.09 – 10.09.2024 ПП 369€
10.09 – 19.09.2024 ПП 359€
19.09 – 18.09.2024 ПП 349€

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи на база ПП ( појадок, вечера ) со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Користење на чадори и лежалки на плажа
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време ).
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ

 

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент, Виор Травел не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 19:00 h (Автобуска станица Скопје )

Велес                   19:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            20:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           20:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија            21:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TУРЦИЈА ЛЕТО 2024 ОСТРОВ АВША - ТУРЦИЈА

Гранд Авша Хотел

GRAND HOTEL  – AVSA Хотелот  GRAND AVSA, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на сама  плажа. Располага со 1/2 и 1/3 соби комплетно опремени со: ТВ, мини-фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон , WI- FI, сопствен априватна плажа.     ТЕРМИН   УСЛУГА Цена по лице,со превоз 21.06 […]

Read More
АЛБАНИЈА ЛЕТО 2024

Вила Виор – Валона

Вилата “ Виор “ се наоѓа во градот Валона, на Јадранско Море на 600 м. оддалеченост од центарот на градот и на само 100 м. оддалеченост од прекрасната песочна плажа Lungo mare.  Располага со 1/3 + 1 студиа, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI. ТЕРМИН 1/3+1 СТУДИО 15.06 – 22.06.2024 275€ […]

Read More
TУРЦИЈА ЛЕТО 2024 ОСТРОВ АВША - ТУРЦИЈА

Аташ Аква Хотел 3* – Авша

ATAШ АКВА ХОТЕЛ 3*- АВША АТАШ АКВА ХОТЕЛ 3* , се наоѓа  на островот  Авша на  мин. Пешачење од  плажа во центарот на градот. Располага со 1/2, 1/3 соби , комплетно опремени со: ТВ, мини фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон , WI- FI.   ТЕРМИН   УСЛУГА Цена по лице,со превоз 21.06 […]

Read More