НОВА ГОДИНА – СОКОБАЊА

1 ДЕН: 30.12.2023 ( Сабота )

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања:

Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне за рекреација и одмор. Можност за користење на

Спа Центарот – Соко Терме. Вечера.Ноќевање.

2 ДЕН: 31.12.2023 (Недела )

Појадок. Слободен ден за рекреација.   Ручек. После ручекот слободно попладне, можност за користење на Спа Центарот СОКО ТЕРМЕ . Вечерта прослава на НОВА ГОДИНА во ресторан Сплендид, со гогато новогодишно мени, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци,  жива музика.

3 ДЕН:  01.01.2024 (Понеделник )

Појадок. После појот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ПРОМО ЦЕНА:189 .

РЕДОВНА ЦЕНА: 209€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
 • Дочек на Нова Година во Ресторан Сплендид – богато мени со неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци со жива музика.
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот
 • Посета на Озрен со водопадот Рипаљка

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Туристичка такса – 1€ – од ден
 • Влезница за Соко Терме – СПА Центарот – 800 RSD – групна цена.

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 10 години – 20% попуст на сумата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АВТОБУСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ НОВА ГОДИНА 2024

Нова Година – Истанбул – 2 НП

ПРВ ДЕН 28.12.2023 Нашите водичи се добро обучени и искусни во спроведувањето на протоколот за безбедност при патувањето. Турата стартува од паркингот на Хотел Русија околу 15:00 часот од Скопје. Попатни застанувања за качување на други патници, ноќно возење со попатни паузи, царински формалности, презентација на програма и информации околу тоа што ги очекува патниците […]

Read More
АВТОБУСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ НОВА ГОДИНА 2024

Нова Година – Истанбул – 3 НП

ПРВ ДЕН 28.12.2023 Нашите водичи се добро обучени и искусни во спроведувањето на протоколот за безбедност при патувањето. Турата стартува од паркингот на Хотел Русија околу 15:00 часот од Скопје. Попатни застанувања за качување на други патници, ноќно возење со попатни паузи, царински формалности, презентација на програма и информации околу тоа што ги очекува патниците […]

Read More
АВТОБУСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ НОВА ГОДИНА 2024

НОВА ГОДИНА – БУДВА -ТИВАТ – КОТОР – ДУБРОВНИК

1.Ден 29.12.2023 – Поаѓање од Скопје во 23.00 час. Ноќно возење преку Косово и Албанија со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден 30.12.2023 – Пристигнување во Црна Гора  во утринските часови, попатно застанување на видиковац кај Св.Стефан. Поаѓање према Будва. Сместување во апп во градот , во непосредна близина на центарот. Слободно време за индивидуални активности, посета на […]

Read More