НОВА ГОДИНА – БУДВА -ТИВАТ – КОТОР – ДУБРОВНИК

1.Ден 29.12.2023 – Поаѓање од Скопје во 23.00 час. Ноќно возење преку Косово и Албанија со попатни паузи и царински формалности.

2.Ден 30.12.2023 – Пристигнување во Црна Гора  во утринските часови, попатно застанување на видиковац кај Св.Стефан. Поаѓање према Будва. Сместување во апп во градот , во непосредна близина на центарот. Слободно време за индивидуални активности, посета на стариот град Будва. Ноќевање.

3.Ден 31.12.2023 –  Факултативна посета на Дубровник. Се посетува страиот дел град Дубровник со локален водич: Страдун, Кнежев двор, Дубровачките градски зидини, статуата на Св.Влах – заштитникот на Дубровник… слободно време за прошетка низ Дубровник. Во попладневните часови враќање за Будва. Вечерта дочек на НОВА ГОДИНА на плоштад со богата музичка програма или во некој ноќен локал во Будва. Ноќевање.

4.Ден 01.01.2024 – Напуштање на апартманите и факултативна посета на Тиват Порто Монтенегро – слободно време за разглед, после посетата на Тиват групата се упатува према Котор. Посета на стариот дел на Котор познат и како Мини Дубровник. Посета на: Катедралата Св.Трипун ( заштитник на градот ), Столбот на срамот, Црквата Св.Никола … Наш предлог е искачување на Которската тврдина, погледот е фасцинантен. Во договорено време поаѓање за Македонија. Очекувано пристигнување во Македонија – вечерните часови.

НАПОМЕНА!! Патниците кои нема да доаѓаат на факултативната посета остануваат во БУДВА и ќе бидат информирани од водичите за време и место на поаѓање од БУДВА.

 

ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 99€

РЕДОВНА ЦЕНА: 119 €

 

Во цената е вклучено :

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Сместување во Вили – Хотел “ Парк “ – Словенска Плажа, Будва
 • Организација и водство на патувањето
 • Лиценциран пратител на групата за време на целото патување

 

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување – 120 мкд.
 • ФАКУЛТАТИВНА ПОСЕТА ТИВАТ + КОТОР– 15€
 • ФАКУЛТАТИВНА ПОСЕТА – ДУБРОВНИК – 25€
 • Задолжител туристичка такса – 1,5 € по лице од ноќ.

 

Важно

 • За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата
 • Патувањето може да биде со валидна лична карта или пасош
 • Доплата за еднокреветна соба – 50€
 • Деца до 2 год. – БЕСПЛАТНО, деца од 2 – 12 год. 20% ПОПУСТ.
 • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот, целосна доплата 5 дена пред поаѓање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АВТОБУСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ НОВА ГОДИНА 2024

Нова Година – Истанбул – 2 НП

ПРВ ДЕН 28.12.2023 Нашите водичи се добро обучени и искусни во спроведувањето на протоколот за безбедност при патувањето. Турата стартува од паркингот на Хотел Русија околу 15:00 часот од Скопје. Попатни застанувања за качување на други патници, ноќно возење со попатни паузи, царински формалности, презентација на програма и информации околу тоа што ги очекува патниците […]

Read More
АВТОБУСКИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ НОВА ГОДИНА 2024

Нова Година – Истанбул – 3 НП

ПРВ ДЕН 28.12.2023 Нашите водичи се добро обучени и искусни во спроведувањето на протоколот за безбедност при патувањето. Турата стартува од паркингот на Хотел Русија околу 15:00 часот од Скопје. Попатни застанувања за качување на други патници, ноќно возење со попатни паузи, царински формалности, презентација на програма и информации околу тоа што ги очекува патниците […]

Read More
НОВА ГОДИНА 2024

НОВА ГОДИНА – СОКОБАЊА

1 ДЕН: 30.12.2023 ( Сабота ) Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне за рекреација […]

Read More