Хотел Регнум 5*-Банско

REGNUM 5* – Банско-ЗИМА 2023  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 

20% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023

 
ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ  
БОНУСИ : 7=6,10=9  (не важи за период 27.12-03.01.2023) – валидни резервации направени после 21.11.2023  
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-03.01.2024 22.12-26.12.2023 

04.01-08.01.2024

25.01-25.02.2024

09.01-24.01.2024 

26.02-17.03.2024

01.12-21.12.2023 

18.03-14.04.2024

Вид на сместување
Јуниор суит 2+0 242€ 192€ 159€ 131€
Едноспален апартман 2+1                         259€                          203 €                         170€ 142€
Едноспален апартман – поглед планина 2+1 265                          210 €                         175 € 147€
Едноспален апартман – делукс 2+2                         270 €                          214 €                         181 € 153€
Делукс едноспален со поглед на планина 4+2                         276 €                          220 €                         187 € 159€
Двоспален апартман 4+2  

467€

 

367€

 

284€

250€
Двоспален апартман- со поглед планина 4+2  

472€

 

373€

 

289€

255€
Дете  до 0-6.99год  БЕСПЛАТНО 1€
 

Дете  од 6.99-12.99 год. на доп.легло

                          40 €                             35 €  

29 €

23€
 

Доплата за возрасен на доп.легло

                          79 €                             74 €  

57 €

40€
Доплата за апартман со балкон  5€ за апартман на ден .
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :  
▪ Доплата за  вечера : возрасен – 28€, дете 07-12.99 години 

-17€

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 165€, дете (11-16.99 год.) – 99€, дете (6-11.99 год.) – 50€ , 03-05.99 години 30 €
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Санрајс 4 * – Банско

SUNRISE 4* – Банско www.hotelsunrisebansko.com Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-02.01.2024 03.01-28.02.2024 23.12-27.12.2023 16.12-22.12.2023 на база ПОЛУПАНСИОН *НП 01.03-10.03.2024 11.03-31.03.2024 Студио 2+1                           74 €                             51 €                           49 €                           45 € Едноспален апартман 2+2                           76 €                             54 €                           51 €                           48 € Двооспален апартман 4+2                           […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Мурите 4 *- Банско

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско www.murite.bg РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2023 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023 | БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат ) *Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено Цените […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Перун Лоџ- Банско

PERUN LODGE 4* – Банско – ЗИМА 2024 РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023   Цените се по лице за 1 ноќевање  На база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.12-03.01.2024 04.01-12.01.2024  20.01-23.02.2024 16.12-27.12.2023  13.01-19.01.2024 24.02-04.03.2024 01.12-15.12.2023  05.03-31.03.2024 Студио 2+1                           76 €                             52 €                           49€                           44 € Едноспален апартман 2+2 […]

Read More