Хотел Мурите 4 *- Банско

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско
www.murite.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2023
10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023 |
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат )
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2023 22.12-28.12.2023 29.12-01.01.2024 14.01-27.01.2024
на база ПОЛУПАНСИОН 04.03-15.04.2024 02.01-13.01.2024 

28.01-17.02.2024

(мин. 3 ноќ.)  18.02-03.03.2024
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                           46 €                             52 €                           76 €                           49 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                           55 €                             62 €                           85 €                           58 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                           46 €                             52 €                           76 €                           49 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                           38 €                             46 €                           70 €                           42 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                            €                              €                            €                            €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                           48 €                             55 €                           79 €                           52 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2                           38 €                             46 €                           70 €                           42 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 16€ , дете од 6-13.99 год. – 8€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 100€, дете од 6-13.99 год.- 60€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден 

Сместување во еднокреветна соба + 50 % од цената по лице

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Санрајс 4 * – Банско

SUNRISE 4* – Банско www.hotelsunrisebansko.com Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-02.01.2024 03.01-28.02.2024 23.12-27.12.2023 16.12-22.12.2023 на база ПОЛУПАНСИОН *НП 01.03-10.03.2024 11.03-31.03.2024 Студио 2+1                           74 €                             51 €                           49 €                           45 € Едноспален апартман 2+2                           76 €                             54 €                           51 €                           48 € Двооспален апартман 4+2                           […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Регнум 5*-Банско

REGNUM 5* – Банско-ЗИМА 2023   РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  20% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023   ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ   БОНУСИ : 7=6,10=9  (не важи за период 27.12-03.01.2023) – валидни резервации направени после 21.11.2023   Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-03.01.2024 22.12-26.12.2023  04.01-08.01.2024 25.01-25.02.2024 09.01-24.01.2024  26.02-17.03.2024 01.12-21.12.2023  […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Перун Лоџ- Банско

PERUN LODGE 4* – Банско – ЗИМА 2024 РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023   Цените се по лице за 1 ноќевање  На база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.12-03.01.2024 04.01-12.01.2024  20.01-23.02.2024 16.12-27.12.2023  13.01-19.01.2024 24.02-04.03.2024 01.12-15.12.2023  05.03-31.03.2024 Студио 2+1                           76 €                             52 €                           49€                           44 € Едноспален апартман 2+2 […]

Read More