Хотел Мариа Антоанета 4 *-Банско

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* – Банско
www.maria-antoaneta.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% попуст за резервација и уплата до 30.09.2023| 20% попуст за резервација и уплата до 31.10.2023 

15 % попуст за резервација и уплата до 30.11.2023

10 % попуст за резервација и уплата до 19.12.2023

 БОНУС – 7=6 за период од 01.12.2023 до 09.03.2024 

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ

Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-21.12.2023 08.01-09.03.2024 29.12-01.01.2024 22.12-28.12.2023
10.03-31.03.2024  02.01-07.01.2024
Двокреветна соба ПРОМО 

(приземје , поткровје)

2+0                     36€                       37€                     75€                     46€
Двокреветна соба 2+0                     39€                       40€                     80€                     50€
Јуниор сјуит 2+1                     41€                       43€                     82€                     52€
Јуниор сјуит со кујна 2+1                     43 €                       44 €                     84 €                     53 €
Едноспален апартман 2+2                     45€                       46€                     86€                     55€
Едноспален апартман со кујна 2+2                     46€                       48€                     87€                     56€
Фемили апартман 4+2                     50€                       52€                     92€                     60€
Фемили апартман 

( камин, кујна )

4+2 52€ 53€ 93€ 61€
Доплата за Вечера (шведска маса , неограничени пијалоци пиво , бело вино , црно вино , минерална вода)  : возрасен – 14€ , дете 8€ (од 2 до 11.99 години )
Минимален престој : 3 ноќевања
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, финска сауна, парна бања, турска бања , фитнес, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ и трето дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 95€, дете од 2-11.99 год.- 55 €
▪ Доплата за подземен паркинг – 15€ на ден (се плаќа на рецепција) 

Доплата за соба со поглед на планина 8€ на ден по соба ( не важи за промо соба )

Доплата за соба со балкон 8 € на ден по соба ( не важи за промо соба )

▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Санрајс 4 * – Банско

SUNRISE 4* – Банско www.hotelsunrisebansko.com Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-02.01.2024 03.01-28.02.2024 23.12-27.12.2023 16.12-22.12.2023 на база ПОЛУПАНСИОН *НП 01.03-10.03.2024 11.03-31.03.2024 Студио 2+1                           74 €                             51 €                           49 €                           45 € Едноспален апартман 2+2                           76 €                             54 €                           51 €                           48 € Двооспален апартман 4+2                           […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Регнум 5*-Банско

REGNUM 5* – Банско-ЗИМА 2023   РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  20% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023   ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ   БОНУСИ : 7=6,10=9  (не важи за период 27.12-03.01.2023) – валидни резервации направени после 21.11.2023   Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-03.01.2024 22.12-26.12.2023  04.01-08.01.2024 25.01-25.02.2024 09.01-24.01.2024  26.02-17.03.2024 01.12-21.12.2023  […]

Read More
БАНСКО БУГАРИЈА ЗИМА 2023/2024 ЗИМА 2023/2024

Хотел Мурите 4 *- Банско

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско www.murite.bg РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2023 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023 | БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат ) *Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено Цените […]

Read More