ДУБАИ – 19.01-24.01.2024

ДУБАИ

19.01-24.01.2024

6 дена -5 ноки

 

1 ден   СКОПЈЕ –ТИРАНА – АБУДАБИ -ДУБАИ

Сoстанок на групата  на договорено место  во  07.00  часот .Трансфер до аеродром во Тирана, полетување за Абу Даби  во 17:50 часот

Пристигнување во   02:05 часот наредниот ден .   Трансфер  и сместување  во хотел 4* во Дубаи

2–5 ден ДУБАИ

Појадок. Денови за индивидуални активности или организирани излети.

6 Ден   ДУБАИ –АБУДАБИ –ТИРАНА  –СКОПЈЕ

Појадок , напуштање на хотелот, трасфер до аеродромот во Абу Даби.

Полетување во 14:00 часот .Пристигнување во Тирана  во 17:05 часот . Трансфер до Скопје.

 

 ПРОМО ЦЕНА  579  евра /35.900 денари за уплата до 25.11.2023 или се до пополнување на местата по промо цената.

                             РЕДОВНА ЦЕНА  629 евра /39.000 денари

Воценатае вклучено

 • Повратен трансфер од Скопје до аеродромот во Тирана
 • Авионски билет со вклучен рачен багаж до 10кг со димензии (40х30х20)
 • Аеродромски такси
 • Трансфер Абу Даби-хотел во Дубаи –Абу Даби
 • 5 ноќевања со појадок вохотел 4*во Дубаи
 • Пратител од агенцијата за време на целото патување

Воценатанее вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Таксата за престој се плаќа директно во хотелот: 4 долари за соба на ден
 • Патничко осигурување
 • Доплата за багаж до 10 кг,20кг. Информации во агенција
 • Виза за влез во Дубаи возрасни 95 еур деца до 17 год 50 еур( потребен е интернационален извод на родени или преведен на англиски) потребен е скениран пасош и фотографија во боја.Пасошот  треба да виде со важност 6 месеци до денот на враќањето .Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ.

НАПОМЕНИ

 

 • Ценaтa е по лице и важи за ограничен број на места
 • Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 50% од сумата,остатокот 10 дена пред тргнување
 • За реализација на овој аранжман потребно е минимум 20 патника

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

 Цените се за група од  минимум 15 патника  со водич на српски јазик

Екскурзии Времетраење Цена по лице Опис
Dubai City Tour

09.00  -14:00

8 часа 65 еур Посета на Emiratel Mall, Dubai Mall .BurjKhalifaпанорамски , Музејот на иднината  панорамски ,Палатата на шеикот  – Фото стоп, Дубаи  frame  панорамски , Dubai Creek &Abra, Gold &Spice souq,&стариот дел на Дубаи ,  Џамијата Џумаира,, Фото стоп пред хотелот Burj AL Arab , пазарот Мадинат, Плажа Јумеирах , Посета на Палмата и панорамски раглед на хотелот Atlantis The Palm
Desert Safari tour

15:00 –20,00

 

6 часа 60EUR Трансфер, сафари со џип, 30 минути , поглед на залез на сонце во пустината ,вечера со вклучени  неограниченипијалоци(безалкохолни),тетовирање со кна ,организирана престава со стомачни и дервишки  танци ,  и десерт Арапско кафе  со урми
BurjKhalifa

124 & 125 Kat

08:30 – 14:30

40 мин 45еур Влезница   до 124 и 125 кат
Dhow Cruise Marina

20:30 – 22:30

2 часа 60 еур Трансфер, крстарење со брод,  по Марината ,вечера со вклучени  неограничени  пијалоци(безалкохолни)и дервишки  танци Без водич
Abu Dhabi со ручек

09.00-16.00

 

8 часа 90 еур Целодневна посета на џамијата SheikhZayed,, Претседателската пaлатаQasrAlWatan–фото стоп , хотелот Emirate Palace –фото стоп Panoramskirazglednaна Corniche –познато шеталиште Ручек во ресторан Посета на  Heritage Village – местото каде што можете да  видите традиционална селска оаза која го отсликува  на животот во ОАЕ пред нивниот нафтен бум. Посетата овде се чувствува како прошетка низ аналите на историјата каде што можете да видите камени колиби, бедуински шатори и куќи од палми.Посета на Ferari World
COMBO Miracle garden &Global Village

14:00- 20:00

6 часа 60 еур Трансфер и влезница

Мiracle garden –најголемата цветна градина со преку 50 милиони цветови  и 250 милиони билки

Global Village – светот  во мало на едно место , продавници, ресторани и атракции од преку 80 култури  смстени во  26 павиљони

За организација потребно е минимум  4 патника

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АВИОНСКИ ВИКЕНД ПРОГРАМИ & БОЖИЌНИ МАРКЕТИ

ВИЕНА – АВИОНСКА ПРОГРАМА

1 ДЕН: 02.12.2023  Охрид – Виена Пристигнување на аеродром 2 часа пред лет за Виена, полетување во 08:15 ч. Слетување во 10:05 ч.По царински формалности следи организиран трансфер со попатен панорамски разглед на градот. Сместување во хотел. Краток одмор па се упатуваме кон центарот на градот да ја почувствуваме предновогодишната атмосфера (со претставникот од агенцијата). […]

Read More
АВИОНСКИ ВИКЕНД ПРОГРАМИ & БОЖИЌНИ МАРКЕТИ

БУДИМПЕШТА – АВИОНСКА ПРОГРАМА

1 ден: 03.12.2023 Скопје – Будимпешта Состанок со групата на меѓународниот аеродром во Скопјe во 18:50 часот. Полетување за Будимпешта во 20:50 часот. Слетување во Будимпешта во 22:15 часот. Орагнизиран трасфер до хотелот .Сместување во хотел. Ноќевање. 2 ден:04.12.2023  Будимпешта – (разглед,крстарење) Појадок. После појадокот следи разглед на Будимпешта (пешки и јавен трансфер)… Посета на […]

Read More
АВИОНСКИ ВИКЕНД ПРОГРАМИ & БОЖИЌНИ МАРКЕТИ

ПАРИЗ – ГРАДОТ НА СВЕТЛИНАТА – АВИОНСКА ПРОГРАМА

Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романтичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот, храната… Утринско кафе во кафуле на самиот тротоар, мирис на кроасан со путер… Денот го продолжуваме со прошетка покрај Сена, воодушевувајќи […]

Read More