8 ми ДЕКЕМВРИ – ВРЊАЧКА БАЊА

 

1 ДЕН: 08.12.2023 (  Петок )

Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Врњачка Бања во 06.00 час . Се патува преку граничен премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во попладневните часови. Сместување во хотел. По кратка пауза разглед на Врњачка Бања: шеталиштето, Мостот на љубовта, Римскиот извор, паркот…. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: 09.12.2023 ( Сабота )

Појадок. После појадокот слободен ден релаксација, користење на СПА, прошетка низ преубавата природа. Вечера. Ноќевање.

3 ДЕН: 10.12.2023 ( Недела )

Појадок. После појадокот напуштање на собите во хотелот. Околу пладне поаѓање за Скопје со попатна пауза во Врање – Лидл. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 119 € ( по лице ) – ЗА УПЛАТА ДО 15.11.2023

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 139 €

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Сместување во Хотел Даница – Врњачка Бања
 • 2 ноќевања на база ПП ( појадок, вечера )
 • Автобуски превоз до наведената релација
 • Туристички придружник во текот на патувањето.
 • Посета на Врање – Лидл.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Користење на СПА ЦЕНТАРОТ – ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ – 7 € – целодневно
 • Туристичка такса: 1.40 € од ден по особа ( се плаќа на лице место )
 • Патничко – здравствено осигурување- 120 мкд.

НАПОМЕНА:

 • Деца со 2 год. БЕСПЛАТНО, 2- 6.99 год – плаќаат само седиште во автобус 30€, деца од 7 – 10 год -30% ПОПУСТ.
 • За со сопствен превоз цената се намалува за 20 €.
 • За ова патување потребна е важечка лична карта или пасош.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ми ДЕКЕМВРИ – САРАЕВО И МОСТАР

1 ДЕН: 07.12.2023 ( Четврток) Поаѓањето од Скопје во 21:00  ч,  но патниците за точно време и место на поаѓање се известуваат  еден пред поаѓање! Се патува преку граничен премин Табановце, Србија со попатни вечерни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Посета на Вишеград – град кој се наоѓа по течението […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

СОКОБАЊА со посета на ОЗРЕН И ВОДОПАД РИПАЉКА

1 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Состанок со групата во 06.30 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање. […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ДЕКЕМВРИ – ЗЛАТИБОР

1 ДЕН:07.12.2023 ( Четврток ) Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во апартмани […]

Read More