Викенд во Сокобања – 27.10-29.10.2023

 

1 ДЕН: 27.10.2023 (Петок)

Состанок со групата во 14.00 час. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во приквечерните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили.. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: 28.10.2023 ( Сабота )

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера. Забава со жива музика. Ноќевање.

3 ДЕН: 29.10.2023 ( Недела)

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА. Враќање во Сокобања. Ручек.Поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 109€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера )
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi )
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Забава со жива музика во ресторан Сплендид
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • Туристичка такса 1 € од ден по лице
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар – 600 групна влезница, 1300RSD – индивидуална влезница.

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 35 евра
 • Деца од 6 – 10 години – 20% попуст на сумата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ЕСЕН во ЗЛАТИБОР – 17 – 19.11.2023

1 ДЕН: 17.11.2023 ( Петок ) Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Златибор во 06.00 час. Преку граничен премин Табановце. Пристигнување во Златибор во попладневните  часови. Сместување во апартмани 1 категорија, во строгиот центар, срцето на Златибор.Слободно време за релаксација. Вечера. Ноќевање.   2 ДЕН: 18.11.2023 ( Сабота ) Појадок. После појадокот факултативна […]

Read More
ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ЕСЕН во СОКО БАЊА – 17-19.11.2023

1 ДЕН: 17.11.2023 (Петок) Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање. 2 ДЕН: […]

Read More