СОКОБАЊА со посета на ОЗРЕН И ВОДОПАД РИПАЉКА

1 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок )

Состанок со групата во 06.30 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: 09.12.2023 ( Сабота )

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање о  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар.Вечера и забава со жива музика. Ноќевање.

3 ДЕН: 10.12.2023 ( Недела )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА.109 евра

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Забава со жива музика
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот: ( Дел од сместувачките капацитети се во склоп на самиот ресторан, дел во непосредна близина, 50 м. од ресторанот ).
  • Посета на Лептерија и Озрен со водопадот Рипаљка

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар 800 RSD. – целодневно ( групна карта )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ми ДЕКЕМВРИ – ВРЊАЧКА БАЊА

  1 ДЕН: 08.12.2023 (  Петок ) Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Врњачка Бања во 06.00 час . Се патува преку граничен премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во попладневните часови. Сместување во хотел. По кратка пауза разглед на Врњачка Бања: шеталиштето, Мостот на […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ми ДЕКЕМВРИ – САРАЕВО И МОСТАР

1 ДЕН: 07.12.2023 ( Четврток) Поаѓањето од Скопје во 21:00  ч,  но патниците за точно време и место на поаѓање се известуваат  еден пред поаѓање! Се патува преку граничен премин Табановце, Србија со попатни вечерни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Посета на Вишеград – град кој се наоѓа по течението […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ДЕКЕМВРИ – ЗЛАТИБОР

1 ДЕН:07.12.2023 ( Четврток ) Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во апартмани […]

Read More