8 ДЕКЕМВРИ – ЗЛАТИБОР

1 ДЕН:07.12.2023 ( Четврток )

Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок )

Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во апартмани 1 категорија, во строгиот центар, срцето на Златибор. Во пладневните часови поаѓање за Сирогојно – посета на музејот на отворено “ Старо село “ и специјаната продавница за џемпери, по кои Сирогојно е познато по целиот свет. Враќање во Златибор. Вечера. Ноќевање.

 

3 ДЕН: 09.12.2023 ( Сабота)

Појадок. После појадокот слободно време за рекреација и индивидуални активности или факултативна посета на ски центарот Торник, кој од Златибор е поврзан со Гондола – најмодената и најдолга воздушна траса на Балканот – долга 9 км., гондолата има 72 посебни кабини за по 10 патници. Возењето во Гондолата ќе Ви пружи 25 минутно уживање со неверојатен поглед на живописните пејсажи на Златибор и Рибарското Езеро. Враќање во Златибор до 16.00 час. – слободно време. Вечера. Забава со жива музика во етно ресторан “ Под борчичи“. Ноќевање.

 

4 ДЕН: 08.12.2023 ( Недела )

Појадок. После појадокот поаѓање за Скопје , со попатна посета на Врњачка Бања. Слободно време за индивидуален ручек или прошетка по познатата Променада. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 129€ ( по лице )

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • 2 ноќевања во Златибор
 • Апартманско сместување – 1 категорија ( секоја соба со сопствено купатило, ТВ, греење, WI-FI) – во центарот на Златибор
 • Полу пансион ( појадок и вечера ) во Етно ресторан “ Под Борчичи“.
 • Забава со жива музика
 • Посета на Сирогојно
 • Посета на Врњачка Бања
 • Автобуски превоз до наведената релација
 • Туристички придружник во текот на целото патување.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Влезница за Музејот на отворено “ Старо село “ – Сирогојно – 2€.
 • Билет за Гондолата – 13€
 • Туристичка такса – 1.40 € од ден, се плаќа на лице место.
 • Патничко – здравствено осигурување ( не е задожително )

НАПОМЕНА:

 • Сите апартмани се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот за исхрана.
 • За сопствен превоз се намалува 20€ од цената.
 • За деца од 0-1,99 год – гратис ( без седиште во автобус.
 • За деца од 2 – 9,99 год – 30 % – ПОПУСТ – одцената
 • За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ми ДЕКЕМВРИ – ВРЊАЧКА БАЊА

  1 ДЕН: 08.12.2023 (  Петок ) Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Врњачка Бања во 06.00 час . Се патува преку граничен премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во попладневните часови. Сместување во хотел. По кратка пауза разглед на Врњачка Бања: шеталиштето, Мостот на […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

8 ми ДЕКЕМВРИ – САРАЕВО И МОСТАР

1 ДЕН: 07.12.2023 ( Четврток) Поаѓањето од Скопје во 21:00  ч,  но патниците за точно време и место на поаѓање се известуваат  еден пред поаѓање! Се патува преку граничен премин Табановце, Србија со попатни вечерни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Посета на Вишеград – град кој се наоѓа по течението […]

Read More
ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

СОКОБАЊА со посета на ОЗРЕН И ВОДОПАД РИПАЉКА

1 ДЕН: 08.12.2023 ( Петок ) Состанок со групата во 06.30 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање. […]

Read More