ЕСЕН во ЗЛАТИБОР – 17 – 19.11.2023

1 ДЕН: 17.11.2023 ( Петок )

Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Златибор во 06.00 час. Преку граничен премин Табановце. Пристигнување во Златибор во попладневните  часови. Сместување во апартмани 1 категорија, во строгиот центар, срцето на Златибор.Слободно време за релаксација. Вечера. Ноќевање.

 

2 ДЕН: 18.11.2023 ( Сабота )

Појадок. После појадокот факултативна посета на  Сирогојно – посета на музејот на отворено “ Старо село “ и специјаната продавница за џемпери, по кои Сирогојно е познато по целиот свет. Враќање во Златибор до 16.00 час. – слободно време. Вечера. Забава со жива музика во етно ресторан “ Под боричи“. Ноќевање.

 

3 ДЕН: 19.11.2023 ( Недела )

Појадок. После појадокот поаѓање за Скопје , со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Скопје во вечерните ласови

ЦЕНА: 129€ ( по лице )

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • 2 ноќевања во Златибор
 • Апартманско сместување – 1 категорија ( секоја соба со сопствено купатило, ТВ, греење, WI-FI) – во центарот на Златибор
 • Полу пансион ( појадок и вечера ) во Етно ресторан “ Под Борчичи“.
 • Забава со жива музика
 • Автобуски превоз до наведената релација
 • Туристички придружник во текот на целото патување.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Посета и влезница за Музејот на отворено “ Старо село “ – Сирогојно – 10€.
 • Туристичка такса – 1.40€ од ден, се плаќа на лице место.
 • Патничко – здравствено осигурување ( не е задожително )

НАПОМЕНА:

 • Сите апартмани се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот за исхрана.
 • За сопствен превоз се намалува 20€ од цената.
 • За деца од 0-1,99 год – гратис ( без седиште во автобус.
 • За деца од 2 – 9,99 год – 30 % – ПОПУСТ – одцената
 • За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

Викенд во Сокобања – 27.10-29.10.2023

  1 ДЕН: 27.10.2023 (Петок) Состанок со групата во 14.00 час. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во приквечерните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили.. Вечера. Ноќевање. 2 ДЕН: 28.10.2023 ( Сабота ) Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија […]

Read More
ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ЕСЕН во СОКО БАЊА – 17-19.11.2023

1 ДЕН: 17.11.2023 (Петок) Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање. 2 ДЕН: […]

Read More