23 ОКТОМВРИ – СОКО БАЊА

1 ДЕН: 21.10.2023 (Сабота)

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: 22.10.2023 ( Недела )

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера.Ноќевање.

3 ДЕН: 23.10.2023 ( Понеделник)

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Поаѓање за Скопје со попатна посета на Врање и Лидл. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 109€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера )
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi )
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Забава со жива музика во ресторан Сплендид
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • Туристичка такса 1 € од ден по лице
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар – 600 групна влезница, 1300RSD – индивидуална влезница.

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 35 евра
 • Деца од 6 – 10 години – 20% попуст на сумата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

23 ОКТОМВРИ – ЗЛАТИБОР

1 ДЕН: 20.10.2023 ( Петок ) Состанок со групата во 22.30 час, поаѓање од Скопје во 23.00 час, 23.30 час. – Куманово. Се патува преку граничен премин Табановце, само со лична карта, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: 21.10.2023 ( Сабота ) Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во […]

Read More
ВИКЕНД ПАТУВАЊА

11 ОКТОМВРИ – СОКО БАЊА

1 ДЕН: 11.10.2023 (Среда) Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање. 2 ДЕН: […]

Read More
ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ВАЛОНА – ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

1 ДЕН: 02.06.2023 ( Петок ) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени […]

Read More