ВАЛОНА – ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

1 ДЕН: 08.09.2023 ( Петок )

Сосотанок со групата 00.15 час., поаѓање за Валона во 00.30 час. – се патува преку граничен премин Ќафасан, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Валона во раните утрински часови, сместување во апартмини во центарот на градот на на позната плажа и шеталиште Лунго Маре. Слободен ден за рекреација на плажа и уживање на прексрасната песочна плажа на Јадранско Море. Ноќевање.

 

2 ДЕН: 09.09.2023 ( Сабота )

Слободен ден за релаксација на плажа или предлог целодневно крстарење до Полусотровот Карабуран на Јонско Море и целодневно бањање на дивите плажи на полусотровот.

3 ДЕН: 10.09.2023 ( Недела )

Поаѓање за Македонија во пладневните часови. Пристигнување во Македонија доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА: 89 € ( по лице )

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • 2 ноќевања во апартмани во Валона: комплетно опремени ( мини кујна, сопствено купатило, WI – FI, ТВ, клима , балкон )
  • Автобуски превоз Скопје – Валона – Скопје
  • Туризтичка такса
  • Користење на клима
  • Туристички придружник во текот на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување – 210 мкд. ( не е задолжително )

НАПОМЕНА:

  • За сопствен превоз се намалува 30 € од цената.
  • Деца до 2 год. плаќаат само седиште во автобус 30€, од 2-12 год. – попуст -20% ( со двајца возрасни во соба ).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АЛБАНИЈА ВАЛОНА ЛЕТО 2023 - АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ

Вила Виор – Валона

Вилата “ Виор “ се наоѓа во градот Валона, на Јадранско Море  на само 100 м. оддалеченост од прекрасната песочна плажа Lungo mare.  Располага со 1/3 + 1 студиа, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI.   ТЕРМИН 1/3+1 СТД 03.06 – 10.06.2023 285€ 10.06 – 17.06.2023 305€ 17.06 – 24.06.2023 325€ […]

Read More
АЛБАНИЈА ВЕЛИПОЈЕ ЛЕТО 2023 - АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ

Хотел Дрони – Велипоје

Хотел Дрони 3* – Велипоје ТЕРМИНИ: 7 FB ( доручек, ручек,вечера) 09.07 – 16.07.2023 239€ 16.07 – 23.07.2023 249€ 23.07 – 30.07.2023 249€ 30.07 – 06.08.2023 269€ 06.08 – 13.08.2023 279€ 13.08 – 20.08.2023 279€ 20.08 – 27.08.2023 279€ 27.08 – 03.09.2023 269€ 03.09 – 10.09.2023 249€   НАПОМЕНА: Цените се дадени по лице за […]

Read More
АЛБАНИЈА ВЕЛИПОЈЕ ЛЕТО 2023 - АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ

Хотел Лондон – Велипоје

Хотел Лондон 3* – Велипоје ТЕРМИНИ: 7 FB ( доручек, ручек,вечера) 09.07 – 16.07.2023 259€ 16.07 – 23.07.2023 269€ 23.07 – 30.07.2023 269€ 30.07 – 06.08.2023 299€ 06.08 – 13.08.2023 299€ 13.08 – 20.08.2023 299€ 20.08 – 27.08.2023 289€ 27.08 – 03.09.2023 269€ 03.09 – 10.09.2023 229€   НАПОМЕНА: Цените се дадени по лице за […]

Read More