ВАЛОНА – ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

1 ДЕН: 02.06.2023 ( Петок )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени туристички центри во Албанија. Град кој со својот изглед никој не остава рамнодушен, град во кој се спојуваат Јадранско и Јонско Море. Градот нуди содржина за сите возрасти од една страна шопинг центри и богат ноќен живот – во многубројните кафулиња и клубови, а од друга страна прекрасна природа, долги песочни плажи и кристално чисто море. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ДЕН: 02.06.2023 ( Сабота)

Слободен ден за рекреација и уживање на прекрасните песочни плажи во Валона.

3 ДЕН: 01.05.2023 ( Понеделник )

Рекреација и уживање во Валона. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 89.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 ноќевања – апартманско сместување
  • Туристички придружник во текот на патувањето

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.

НАПОМЕНА:

  • За со сопствен превоз се намалува 15 евра од цената
  • Деца од 0-2 год бесплатно
  • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
  • Деца од 6 – 12 години – 20% попуст на сумата

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *