1 Мај – Сокобања

1 ДЕН: ( Сабота )29.04.2023 – Скопје – Сокобања

Состанок со групата во утринските   часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. Попладнето во договорено време разглед на градот: Милошев Конак, Турскиот  Амам, центарот на градот……Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: (Недела ) – 30.04.2023 – Лептерија

Појадок. После појадокот разглед на градот и  посета на излетникото место Лептерија и Сокоград.   Ручек. После ручекот слободно попладне, можност за користење на Спа Центарот СОКО ТЕРМЕ . Вечера . Ноќевање. ( Организирана забава во Ресторан Сплендид со жива музика ).

3 ДЕН:  (Понеделник ) – 01.05.2023 – Озрен – Водопад Рипаљка – Скопје

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА. После посетата поаѓање за Скопје со попатна пазуа за ручек во Предејане и пауза за шопинг во Лидл Врање. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:99€ = 6.140 мкд.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот
 • Посета на Озрен со водопадот Рипаљка
 • Посета на Лептерија и Сокоград
 • Забава со жива музика

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд. ( не е задолжително).
 • Туристичка такса – 1€ – од ден
 • Влезница за Соко Терме – СПА Центарот – групна цена 600 RSD целодневно користење , индивидуална цена 1300 RSD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

1 Мај – Саранда и Ксамил

  1 ДЕН: (28.04.2023) Состанок со групата во 23.30 часот во Скопје, поаѓање за Албанија во 23.00 часот. Ноќно возење, се патува преку граничниот премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: (29.04.2023) Пристигнување во утринските часови во Ѓирокастро или Аргирокастро  – град во Јужна Албанија, имено главен град на […]

Read More
Uncategorized

1 Мај – Валона

1 ДЕН: 29.04.2023 ( Сабота ) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени […]

Read More
Uncategorized

Дубаи – Авион / 5 НП / Хотел / Трансфери

ДУБАИ 05.05-10.05.2023 6 дена –5 ноќи 1 ден   СКОПЈЕ –ТИРАНА – АБУДАБИ -ДУБАИ Сoстанок на групата  на договорено место  во  09.00  часот . Трансфер до аеродром во Тирана, полетување за Абу Даби  во 18.30 часот . Пристигнување во   01.40 часот наредниот ден.Трансфер  и сместување  во хотел во Дубаи . 2-5 ден ДУБАИ Појадок. Денови за […]

Read More