1 Мај – Валона

1 ДЕН: 29.04.2023 ( Сабота )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени туристички центри во Албанија. Град кој со својот изглед никој не остава рамнодушен, град во кој се спојуваат Јадранско и Јонско Море. Градот нуди содржина за сите возрасти од една страна шопинг центри и богат ноќен живот – во многубројните кафулиња и клубови, а од друга страна прекрасна природа, долги песочни плажи и кристално чисто море. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ДЕН: 30.04.2023 ( Недела)

Факултативна посета на Манастирот Звернец – кој се наоѓа во околината на Валона, датира од 14 век. Посветен на Св.Мери – сместен на остров опколен во борова шума, нуди мир и спокој, за очите и душата. Враќање во Валона. Слободно попладне за индивидуални активности . Ноќевање.

3 ДЕН: 01.05.2023 ( Понеделник )

Рекреација и уживање во Валона. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 79.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 ноќевања – апартманско сместување
  • Туристички придружник во текот на патувањето
  • Посета на Манастир Звернец

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.

НАПОМЕНА:

  • За со сопствен превоз се намалува 15 евра од цената
  • Деца од 0-2 год бесплатно
  • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
  • Деца од 6 – 12 години – 20% попуст на сумата

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

1 Мај – Саранда и Ксамил

  1 ДЕН: (28.04.2023) Состанок со групата во 23.30 часот во Скопје, поаѓање за Албанија во 23.00 часот. Ноќно возење, се патува преку граничниот премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: (29.04.2023) Пристигнување во утринските часови во Ѓирокастро или Аргирокастро  – град во Јужна Албанија, имено главен град на […]

Read More
Uncategorized

1 Мај – Сокобања

1 ДЕН: ( Сабота ) – 29.04.2023 – Скопје – Сокобања Состанок со групата во утринските   часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. Попладнето во договорено време разглед на градот: Милошев Конак, Турскиот  Амам, […]

Read More
Uncategorized

Дубаи – Авион / 5 НП / Хотел / Трансфери

ДУБАИ 05.05-10.05.2023 6 дена –5 ноќи 1 ден   СКОПЈЕ –ТИРАНА – АБУДАБИ -ДУБАИ Сoстанок на групата  на договорено место  во  09.00  часот . Трансфер до аеродром во Тирана, полетување за Абу Даби  во 18.30 часот . Пристигнување во   01.40 часот наредниот ден.Трансфер  и сместување  во хотел во Дубаи . 2-5 ден ДУБАИ Појадок. Денови за […]

Read More