Сокобања – Велигден 3 НП

1 ДЕН: 14.04.2023 (Петок)

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера.Ноќевање.

2 ДЕН: 15.04.2023 (Сабота)

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар.Вечера. Ноќевање.

3 ДЕН: 16.04.2023 (Недела)

Појадок. После појадокот слободен ден за релаксација и индивидуални активности. Прошетка низ природа, релаксација во Турскиот Амам или користење на Спа Центарот – Сокотерме. Ручек. Вечера. Забава со жива музика. Ноќевање.

4 ДЕН: 17.04.2023 ( Понеделник )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Поаѓање за Скопје со попатна посета на Врање и Лидл. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 119€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 3 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ).
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, парно греење )
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Забава со жива музика во ресторан Сплендид
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
  • Туристичка такса 1 € од ден по лице
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар -( Групна цена 600 РСД, индивидуална цена 1300 РСД ).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВЕЛИГДЕН 2023

Областа Епир – Јужна Албанија и Грција

1 ДЕН: (14.04.2023) Состанок со групата во 23.30 часот во Скопје, поаѓање за Албанија во 23.00 часот. Ноќно возење, се патува преку граничниот премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН: (15.04.2023) Пристигнување во утринските часови во Ѓирокастро или Аргирокастро  – град во Јужна Албанија, имено главен град на историската област […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2023

Велигден -Острог – Будва – Котор – Дубровник

1 ДЕН:  14.04.2023(Петок) Состанок со групата во 22.30 час., поаѓање за Црна Гора во 23.00 час. ( Куманово 21.30 час. ). Се патува преку Косово и Албанија, со паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН:  15.04.2023 ( Сабота ) Во утринските часови пристигнување во Острошки Манастир, манастир кој е вреажан во карпите , основан […]

Read More