Xeno Eftalia Resort 4* – Alanya

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Konakli, 12км од центарот на Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 325 во две згради. Стандардни соби (26м², макс.2+2 лица), фамилијарни соби А (38м², макс.4 лица, една спална, една дневна, едно купатило) и 3 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со када, фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар, сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга
Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок ручек, вечера, утринска ужина и попладневен чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.30ч., сладолед во одредени часови од денот. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, A’la Carte ресторани, пијалоци во Диско клуб, дополнително се наплатуваат.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа. Доктор на барање, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, rent a car се наплатуваат.

Плажа
Хотелска плажа на 150м. од хотелот, со ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за на плажа се наплатуваат.

Спорт и забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениски терени, билијард, салон за убавина, масажа дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку ден, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб од 13-16 год.

Xeno Eftalia Resort 4* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 881€
31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 929€
05.06 – 11.06.2023 Ultra All Inclusive 956€
12.06 – 18.06.2023 Ultra All Inclusive 1003€
19.06 – 25.06.2023 Ultra All Inclusive 1013€
26.06 – 02.07.2023 Ultra All Inclusive 1041€
03.07 – 09.07.2023 Ultra All Inclusive 1159€
10.07 – 16.07.2023 Ultra All Inclusive 1159€
17.07 – 23.07.2023 Ultra All Inclusive 1159€
24.07 – 30.07.2023 Ultra All Inclusive 1159€
31.07 – 06.08.2023 Ultra All Inclusive 1163€
07.08 – 13.08.2023 Ultra All Inclusive 1168€
14.08 – 20.08.2023 Ultra All Inclusive 1168€
21.08 – 27.08.2023 Ultra All Inclusive 1149€
28.08 – 03.09.2023 Ultra All Inclusive 1103€
04.09 – 10.09.2023 Ultra All Inclusive 1001€
11.09 – 17.09.2023 Ultra All Inclusive 944€
18.09 – 24.09.2023 Ultra All Inclusive 944€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база UAI
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More