Throne Beach Resort Spa 5* – Alanya

Локација
Хотелот се наоѓа во регионот Кизилот. Од Манавгат е на 15 км и од аеродромот во Анталија 80 км.

Сместување
Hotel Throne Beach Resort & SPA 5 * има 313 сместувачки единици.
Стандардни соби (28м2, спална соба со брачен кревет + единечен кревет + софа бања, макс 2 + 2 лица),
Семејни соби (40м2, голема соба со брачен кревет + 2 единечни кревети, бања, макс 4 лица),
Сите соби имаат купатило со када, фен, VRF клима, телефон со директна линија, мини бар .

Услуга
All inclusive на база на отворено бифе – самопослужување, избор на повеќе јадења (шведска маса) за појадок, доцна, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера, полноќна супа, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, бар на плажа од 10:00 до 17:00 часот, сладолед во одредено време.

All Inclusive концептот на хотелот Throne Beach Resort & SPA 5* НЕ вклучува: увозни пијалоци, свежо цедени овошни сокови, флаширани пијалоци, услуга во соба, турско кафе, A’la Carte ресторани со претходна резервација, пијалоци во диско клуб.

Содржина
Главен ресторан базиран на отворено шведска маса, A’la Carte ресторани: Отоманско – турска кујна, Пиканте – медитеранска кујна, лоби бар, бар покрај базен и бар на плажа, диско клуб.
Со доплата: лекарски услуги, услуги за перење, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, трговски центар, изнајмување автомобили. Wi-Fi во фоајето и базенот е бесплатен.

Плажа
Приватната песочна плажа на хотелот е оддалечена 300 метри од Throne Beach Resort & SPA 5 *, и ја минува улица (поврзана со тунел). Шезлонги, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, два тобогани, турска бања, сауна, парна бања, фитнес, пинг-понг, одбојка на плажа, забавни програми во текот на денот и вечерните часови, мини клуб за деца од 4 до 12 години со дневни програми, мини диско во вечерните часови.
Со доплата: масажа, спортови на вода, Wellness и Spa.

 

Throne Beach Resort & Spa 5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 All Inclusive 825€
31.05 – 05.06.2023 All Inclusive 868€
05.06 – 11.06.2023 All Inclusive 910€
12.06 – 18.06.2023 All Inclusive 946€
19.06 – 25.06.2023 All Inclusive 964€
26.06 – 02.07.2023 All Inclusive 970€
03.07 – 09.07.2023 All Inclusive 1013€
10.07 – 16.07.2023 All Inclusive 1031€
17.07 – 23.07.2023 All Inclusive 1060€
24.07 – 30.07.2023 All Inclusive 1074€
31.07 – 06.08.2023 All Inclusive 1078€
07.08 – 13.08.2023 All Inclusive 1084€
14.08 – 20.08.2023 All Inclusive 1084€
21.08 – 27.08.2023 All Inclusive 1018€
28.08 – 03.09.2023 All Inclusive 984€
04.09 – 10.09.2023 All Inclusive 925€
11.09 – 17.09.2023 All Inclusive 904€
18.09 – 24.09.2023 All Inclusive 904€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база AI .
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More