Sultan Sipahi Resort 5* – Alanya

Положба 
Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 215 во три згради. Стандардни соби (26м², макс.2+1 лице), со купатило со када , туш и фен , клима сплит систем , телефон , мини бар ( празен ) , сеф ( со доплата ), сателитска ТВ и музички канали, Wi-fi интернет ( со доплата ) ,балкон.

Услуга 
Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе и чај , вечера, стандардни домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00ч. Сите увозни пијалоци , храна и пијалоци по 23.00 ч. свежо цедени сокови , флаширани пијалоци , храна и пијалоци на плажа дополнително се наплаќаат.

Содржини 
Главен ресторан со шведска маса, лоби бар , бар на плажа. Доктор на барање , перална, телефон и факс , интернет кафе дополнително се наплатуваат.

Плажа 
Хотелската плажа е на познатата Клеопатра плажа , песочна , чадори за сонце и лежалки се со доплата. Само кај хотелскиот базен се бесплатни. Пешкири за на плажа се со доплата.

Спорт и забава 
Отворен базен за возрасни со дел за деца , фитнес центар , пинг понг , одбојка на плажа. Водени спортови на плажа , Турска бања , сауна , масажа , билијард дополнително се наплаќаат.

Sultan Sipahi Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 All Inclusive 909€
31.05 – 05.06.2023 All Inclusive 954€
05.06 – 11.06.2023 All Inclusive 975€
12.06 – 18.06.2023 All Inclusive 984€
19.06 – 25.06.2023 All Inclusive 1032€
26.06 – 02.07.2023 All Inclusive 1038€
03.07 – 09.07.2023 All Inclusive 1060€
10.07 – 16.07.2023 All Inclusive 1140€
17.07 – 23.07.2023 All Inclusive 1156€
24.07 – 30.07.2023 All Inclusive 1235€
31.07 – 06.08.2023 All Inclusive 1239€
07.08 – 13.08.2023 All Inclusive 1245€
14.08 – 20.08.2023 All Inclusive 1229€
21.08 – 27.08.2023 All Inclusive 1168€
28.08 – 03.09.2023 All Inclusive 1115€
04.09 – 10.09.2023 All Inclusive 1052€
11.09 – 17.09.2023 All Inclusive 925€
18.09 – 24.09.2023 All Inclusive 925€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база AI или
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More