Mc Arancia Resort 5* – Alanya

Положба
Хотелот е лоциран во областа Konakli, на 12км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 485. Стандардни соби 328 (26-28м², спална, купатило, макс. 2+2 лица), Фамилијарни соби 22 (36-40м², две соби одвоени со врата, макс. 4 лица) и 5 соби за хендикепирани лица. Сите соби се купатило со када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (сокови само на пристигнување, подоцна само со вода), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет до 100Mb, тепих на под , балкон.

Услуга
Ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневнa ужина, вечера и доцнa вечерна ужина. Локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот. А’la Cаrte ресторани со претходно направена резервација и само еднаш за време на престојот, сладолед во слаткарница во одередни часови.Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, мини бар во соба по првиот ден (само водата е бесплатна ), пијалоци во Диско Аранчиа, услуга во соба, свежо цедените сокови и Витамин барот, Турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24.00ч дополнително се наплатуваат.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани- Osmanli – турска кујна, Pescatore-рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, факс, интернет кафе, rent a car, чување на деца, перална дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет до 100Mb.

Плажа
Хотелска плажа со ситни камчиња и песок, лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа се бесплатни.

Спорт и Забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, мини фудбал, одбојка на плажа. Спортови на вода, билијард, компјутерски игри, масажа, СПА центар, Џакузи, осветлување на тениски терени, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год.

MC Arancia Resort 5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 989€
31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1166€
05.06 – 11.06.2023 Ultra All Inclusive 1223€
12.06 – 18.06.2023 Ultra All Inclusive 1181€
19.06 – 25.06.2023 Ultra All Inclusive 1232€
26.06 – 02.07.2023 Ultra All Inclusive 1238€
03.07 – 09.07.2023 Ultra All Inclusive 1252€
10.07 – 16.07.2023 Ultra All Inclusive 1292€
17.07 – 23.07.2023 Ultra All Inclusive 1292€
24.07 – 30.07.2023 Ultra All Inclusive 1292€
31.07 – 06.08.2023 Ultra All Inclusive 1296€
07.08 – 13.08.2023 Ultra All Inclusive 1302€
14.08 – 20.08.2023 Ultra All Inclusive 1302€
21.08 – 27.08.2023 Ultra All Inclusive 1286€
28.08 – 03.09.2023 Ultra All Inclusive 1220€
04.09 – 10.09.2023 Ultra All Inclusive 1181€
11.09 – 17.09.2023 Ultra All Inclusive 1181€
18.09 – 24.09.2023 Ultra All Inclusive 1096€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база UAI
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More