Karmir Resort & Spa 5* – Kemer

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Гојнук на 40км од аеродромот во Анталија, 8км од Кемер.

Сместување
Вкупно 326 соби.
Стандардни соби (23м², спална соба со француски кревет или 2 единечни кревети + софа, спална, макс.2+1лице),
Фамилијарни соби (34м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс.4 лица),
Џуниор апартман (40м², една спална со места за седење, купатило, голем балкон, макс.2+1дете),
Кралски апартман (51м², една поголема соба со место за седење, макс.2лица)
Кармир апартмани (63м², голем соба со простор за седење, купатило, макс.2 лица)
Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред кој работи согласно временските услови, ламинатен под, телефон, мини бар (се дополнува вода при пристигнување), сеф, сателитска телевизија со музички канали, балкон.

Услуга
Ултра сѐ вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалоци – шведска маса за појадок, доцен појадок, вечера, попладневна ужина, чај, кафе, вечера, доцна ужина навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок од портокал само за појадок, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на менито, специјални вина, флаширани вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, услуга во соба.

Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – Amethyst –италијанска кујна, Rubi – турска кујна, лоби бар, бар покрај базен и на плажа, турско кафе и диско бар. Доктор, чување деца, перење, изнајмување кола, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. WI-FI е бесплатно во лоби.

Плажа
Хотелска приватна плажа, 100м од хотелот (помеѓу има пат) со ситни камчиња и песок. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Павилјоните се со доплата.

Спорт и забава
Отворени и затворени базени, базен за деца (отворен), лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, пинг понг се бесплатни. Осветлување за тениски терени, масажа, билијард, играчница, спортови на вода се со доплата. Програми за забава, натпреварувања во текот на денот и вечерта, мини клуб за деца од 4-12 години.

Karmir Resort & Spa 5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1098€
31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1276€
07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1334€
14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1334€
21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1424€
28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1449€
05.07 – 11.07.2023 Ultra All Inclusive 1455€
12.07 – 18.07.2023 Ultra All Inclusive 1619€
19.07 – 25.07.2023 Ultra All Inclusive 1619€
26.07 – 01.08.2023 Ultra All Inclusive 1623€
02.08 – 08.08.2023 Ultra All Inclusive 1630€
09.08 – 15.08.2023 Ultra All Inclusive 1630€
16.08 – 22.08.2023 Ultra All Inclusive 1630€
23.08 – 29.08.2023 Ultra All Inclusive 1548€
30.08 – 05.09.2023 Ultra All Inclusive 1432€
06.09 – 12.09.2023 Ultra All Inclusive 1391€
13.09 – 19.09.2023 Ultra All Inclusive 1319€
20.09 – 26.09.2023 Ultra All Inclusive 1283€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база UAI
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More