Fun And Sun Club Sapphire 5* – Kemer

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Tekirova, 17 км од Кемер и 70 од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 247 во главната зграда и 65 соби во анекс зграда. Стандардни соби (23м², една спална соба со француски кревет и софа кревет, едно купатило, макс.2 + 2 лица), Фамилијарни соби (33м², една спална соба, една дневна соба одделена со врата, едно купатило, макс.4 лица . Сите соби се со балкон, купатило со туш, фен за коса, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, керамички или тепих , сателитска ТВ и музички канали. И двата типа на соби можат да бидат во главната зграда или анекс.

Услуга
Сé вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни ужинки, вечера, ужина доцна во ноќта, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 23.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 16.00 часот се служат безалкохолни пијалоци и пиво. Не се вклучени: увезени пијалоци, специјални вина, сокови од свежо овошје, турско кафе, енергетски пијалоци, ресторани A’la Carte со резервација однапред и доплата , услуга во соба.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, слаткарница, ресторан A’la Carte: Турски и рибен ресторан, барови низ хотелскиот комплекс, диско. Доктор, чување деца, перење и хемиско, фен за коса, телефон, факс, интернет, продавници со доплата.Wi-FI со доплата.

Плажа
Хотелска приватна плажа, камчеста, со лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа бесплатно.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, три лигалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениско игралиште, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќа: осветлување на тениски терени, спортови на вода, SPA и Wellnes, билијард. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и на плажа за возрасни и деца. Во вечерните часови, шоу програми. Мини клуб за деца.

Fun & Sun Club Sapphire 5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1083€
31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1220€
07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1220€
14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1220€
21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1293€
28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1372€
05.07 – 11.07.2023 Ultra All Inclusive 1379€
12.07 – 18.07.2023 Ultra All Inclusive 1379€
19.07 – 25.07.2023 Ultra All Inclusive 1379€
26.07 – 01.08.2023 Ultra All Inclusive 1383€
02.08 – 08.08.2023 Ultra All Inclusive 1372€
09.08 – 15.08.2023 Ultra All Inclusive 1372€
16.08 – 22.08.2023 Ultra All Inclusive 1366€
23.08 – 29.08.2023 Ultra All Inclusive 1336€
30.08 – 05.09.2023 Ultra All Inclusive 1302€
06.09 – 12.09.2023 Ultra All Inclusive 1263€
13.09 – 19.09.2023 Ultra All Inclusive 1245€
20.09 – 26.09.2023 Ultra All Inclusive 1227€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база UAI
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More