Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби 25м², во village зона, една спална соба, едно купатило со туш кабина, макс.2 + 1лица., village фамилијарни соби (32м², во village зоната, две поврзани спални соби, едно купатило, балкон или тераса, макс.2 + 2лица), Супериор фамилијарна соба(48 -52м², во village зона, две поврзани спални соби, едно купатило, макс.4лица – повеќе простор и подобар поглед). Палас Стандардна соба (28м²,во главна зграда, една спална соба, едно купатило, макс.2 + 1лица), Суит Палас соба (52м², главна зграда, една спална соба со дневен престој, едно купатило, макс.3лица). Хилс Стандардни соби (29м², во споредна зграда Хилс, една спална соба, едно купатило, макс.2 + 1лица), Хилс суит соби (52м 52, зграда Хилс, дуплекс, приземје со спална и купатило, втор кат со друга спална и купатило, не се одвоени со врата помеѓу спратовите, макс.4лица). Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина или када, фен за коса, централен систем за климатизација кои работат според временските услови, директен телефон, мини бар (минерална вода, вода, безалкохолни пијалоци, пиво се дополнува секој ден), ламинат, сеф , сателитски ТВ програми и музички канали, балкон или тераса.

Услуга
Ултра-се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, вечера, ужина за доцна во ноќта. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во собите, бар на плажа и базен од 10,00-18 часот, ресторани Ala Carte со предходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед за време на одредени часови. Не се вклучени: увозни пијалоци, шампањ, пијалоци во Коко Бар, свежи овошни сокови, Специјални вина и флаширани пијалоци, услуга во соба.

Содржина
Главен ресторан – на база шведска маса, ресторани Ala Carte, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување на деца, хемиско чистење, пеглање, интернет кафе, фризер, изнајмување автомобил, шопинг центар дополнително се наплаќаат. Wi-Fi итнернет (со мала брзина) во општите области е бесплатна.

Плажа
Приватна плажа на хотелот – песочна, со лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа и базен, бесплатно.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа, стрелаштво се бесплатни. Дополнително се наплаќаат осветлување за тениски терени, масажа, СПА и центар за убавина, билијард, компјутерски игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари од базен, во вечерните емисии. Мини клуб за деца од 04-12 години со програми во текот на денот и Mini Disco вечер.

Aquaworld Belek By Mp Hotels  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба
24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1296€
31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1519€
07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1741€
14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1741€
21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1741€
28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1992€
05.07 – 11.07.2023 Ultra All Inclusive 1998€
12.07 – 18.07.2023 Ultra All Inclusive 2083€
19.07 – 25.07.2023 Ultra All Inclusive 2167€
26.07 – 01.08.2023 Ultra All Inclusive 2171€
02.08 – 08.08.2023 Ultra All Inclusive 2175€
09.08 – 15.08.2023 Ultra All Inclusive 2175€
16.08 – 22.08.2023 Ultra All Inclusive 2175€
23.08 – 29.08.2023 Ultra All Inclusive 2013€
30.08 – 05.09.2023 Ultra All Inclusive 1818€
06.09 – 12.09.2023 Ultra All Inclusive 1784€
13.09 – 19.09.2023 Ultra All Inclusive 1693€
20.09 – 26.09.2023 Ultra All Inclusive 1603€
  • Цените се дадени за двајца во двокреветна стандард соба
  • Аранжманот е за 6 ноќи на база UAI
  • Во цената е вклучен и авионскиот превоз и трансфер од / до аеродром-хотел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Crystal Waterworld Resort And Spa 5* – Belek

Огромниот ресорт има бескраен базен и еден аква-парк со супер тобоган Ultimate All Inclusive Оброци – бифе Snack во текот на денот во 3 ресторани (Aqua, Caretta, Arena) Пица, пити и турски специјалитети од турската кујна (во определено време) Сладолед (2 часа попладне) Домашни и неколку увозни освежителни и алкохолни пијалоци во Lobby Bar 24 […]

Read More