Дубаи – Авион / 5 НП / Хотел / Трансфери

ДУБАИ

05.05-10.05.2023

6 дена –5 ноќи

1 ден   СКОПЈЕ –ТИРАНА – АБУДАБИ -ДУБАИ

Сoстанок на групата  на договорено место  во  09.00  часот . Трансфер до аеродром во Тирана, полетување за Абу Даби  во 18.30 часот .

Пристигнување во   01.40 часот наредниот ден.Трансфер  и сместување  во хотел во Дубаи .

2-5 ден ДУБАИ

Појадок. Денови за индивидуални активности или организирани излети.

6 Ден   ДУБАИ –АБУДАБИ –ТИРАНА  –СКОПЈЕ

Појадок , Напуштање на хотелот Трасфер до аеродромот во Абу Даби.

Полетување во 14.05 часот .Пристигнување во Тирана  во 17.55 часот. Трансфер до Скопје

 

ЦЕНА  НА АРАНЖМАНОТ   579 €/35.900.oo ден до 28  Февруари

                           Редовна цена 649€/ 40.240.оо ден

Воценатае вклучено

 • Повратен трансфер од Скопје до аеродромот Тирана
 • Авионски билет со вклучени 7кг багаж
 • Аеродромски такси
 • Трансфер Абу Даби-хотел во Дубаи –Абу Даби
 • 5 ноќевања со појадок во хотел 4* во Дубаи
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Воценатанее вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Таксата за престој се плаќа директно:4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5* 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*/2 – 3 еур за соба на ден за хотел со 3*
 • Патничко осигурување
 • Доплата за багаж до 10 кг 3,800,00 ден со димензии 50х40х23см
 • Виза за влез во Дубаи возрасни 95 еур, деца до 17 год 50 еур , потребен е скениран пасош и фотографија во боја. Пасошот  треба да виде со важност 6 месеци до денот на враќањето.Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. 

НАПОМЕНИ

 

 • Цените се по лице и важи за ограничен број на места
 • Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња.
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжманот. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена директно од авио компанијата.

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

 Цените се за група од  минимум 15 патника  со водич на српски јазик

Екскурзии Времетраење Цена по лице Опис
Dubai City Tour

10.00  -19:00

8 часа 75 еур Целодневна посета на Emiratel Mall, Dubai Mall .BurjKhalifaпанорамски , Музејот на иднината  панорамски ,Палатата на шеикот  – Фото стоп, Дубаи  frame  панорамски , Dubai Creek &Abra, Gold &Spice souq,&стариот дел на Дубаи ,  Џамијата Џумаира,, Фото стоп пред хотелот Burj AL Arab , пазарот Мадинат, Плажа Јумеирах , Посета на Палмата и панорамски раглед на хотелот Atlantis The Palm

 

 Desert Safari tour

15:00 –20,00

 

6 часа 60 еур Трансфер, сафари со џип, 30 минути , поглед на залез на сонце во пустината ,вечера со вклучени  неограниченипијалоци(безалкохолни),тетовирање со кна ,организирана престава со стомачни и дервишки  танци ,  и десерт Арапско кафе  со урми
BurjKhalifa

124 & 125 Kat

08:30 – 14:30

40 мин 45 еур Влезница   до 124 и 125 кат  без трансфер
Dhow Cruise Marina

20:30 – 22:30

2 часа 60 еур Трансфер, крстарење со брод,  по Марината ,вечера со вклучени  неограничени  пијалоци(безалкохолни)и дервишки  танци Без водич
COMBO Miracle garden &Global Village

14:00- 20:00

6 часа 60 еур Трансфер и влезница

Мiracle garden –најголемата цветна градина со преку 50 милиони цветови  и 250 милиони билки

Global Village – светот  во мало на едно место , продавници, ресторани и атракции од преку 80 култури  смстени во  26 павиљони

За организација потребно е минимум  4 патника

Day Abu Dhabi со ручек

09.00-16.00

 

8 часа 90 еур Целодневна посета на џамијата Sheikh Zayed,, Претседателската пaлата Qasr Al Watan–фото стоп , хотелот Emirate Palace –фото стоп Panoramskirazglednaна Corniche –познато шеталиште Ручек во ресторан Посета на  Heritage Village – местото каде што можете да  видите традиционална селска оаза која го отсликува  на животот во ОАЕ пред нивниот нафтен бум. Посетата овде се чувствува како прошетка низ аналите на историјата каде што можете да видите камени колиби, бедуински шатори и куќи од палми.Посета на Ferari World

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *