8 ми Март – Валона

1 ДЕН: 10.03.2023 (Петок )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени туристички центри во Албанија. Град кој со својот изглед никој не остава рамнодушен, град во кој се спојуваат Јадранско и Јонско Море. Градот нуди содржина за сите возрасти од една страна шопинг центри и богат ноќен живот – во многубројните кафулиња и клубови, а од друга страна прекрасна природа, долги песочни плажи и кристално чисто море. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ДЕН: 11.03.2023 ( Сабота)

Факултативна посета на Манастирот Звернец – кој се наоѓа во околината на Валона, датира од 14 век. Посветен на Св.Мери – сместен на остров опколен во борова шума, нуди мир и спокој, за очите и душата. Враќање во Валона. Слободно попладне за индивидуални активности . Ноќевање.

3 ДЕН: 12.03.2023 ( Недела )

Рекреација и уживање во Валона. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 79.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 ноќевања – апартманско сместување
  • Туристички придружник во текот на патувањето
  • Посета на Манастир Звернец

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 ми МАРТ 2023

БУДИМПЕШТА – ЕСТЕРГОМ – СЕНТ АНДРЕА

1 ДЕН: 09.03.2023 – Четврток – Скопје – Будимпешта Состанок на групата на во 17.30час. Поаѓање за Будимпешта во 18.00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. 2 ДЕН: 10.03.2023 – Петок – Будимпешта Пристигнување во Будимпешта. Факултативен разглед на градот, кој ќе започне од плоштадот […]

Read More
8 ми МАРТ 2023

Будва – Дубровник – Тиват – Котор

1 ДЕН:09.03.2023 (Четврток ) Состанок со групата во 22.30 час., поаѓање за Црна Гора во 23.00 час. ( Куманово 21.30 час. ). Се патува преку Косово и Албанија, со паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН: 10.03.2023 ( Петок ) Пристигнување во Будва во предпладневните часови,( кафе-пауза за фотографирање и уживање во прекрасната панорама на Св.Стефан – едно […]

Read More
8 ми МАРТ 2023

СОКО БАЊА – СРБИЈА

1 ДЕН: ( Петок ) – 03.03 / 10.03.2023 Состанок со групата во утринските  часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Вечера. Ноќевање. 2 ДЕН: (Сабота ) – 04.03/11.03.2023 Појадок. После појадокот разглед на градот […]

Read More