СОКО БАЊА – СРБИЈА

1 ДЕН: ( Петок ) – 03.03 / 10.03.2023

Состанок со групата во утринските  часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Вечера. Ноќевање.

2 ДЕН: (Сабота ) – 04.03/11.03.2023

Појадок. После појадокот разглед на градот и  посета на излетникото место Лептерија и Сокоград.   Ручек. После ручекот слободно попладне, можност за користење на Спа Центарот СОКО ТЕРМЕ . Вечера . Ноќевање. ( Можност за организирана забава во Ресторан Сплендид со жива музика ).

3 ДЕН:  (Недела) – 05.03 / 12.03.2023

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА. Враќање во Сокобања. Ручек. Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:89€. = 5.500 мкд.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот
  • Посета на Озрен со водопадот Рипаљка
  • Посета на Лептерија и Сокоград

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд. ( не е задолѓително).
  • Туристичка такса – 1€ – од ден
  • Влезница за Соко Терме – СПА Центарот – групна цена 800 RSD целодневно користење.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

1 Мај – Саранда и Ксамил

  1 ДЕН: (28.04.2023) Состанок со групата во 23.30 часот во Скопје, поаѓање за Албанија во 23.00 часот. Ноќно возење, се патува преку граничниот премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ДЕН: (29.04.2023) Пристигнување во утринските часови во Ѓирокастро или Аргирокастро  – град во Јужна Албанија, имено главен град на […]

Read More
Uncategorized

1 Мај – Валона

1 ДЕН: 29.04.2023 ( Сабота ) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени […]

Read More
Uncategorized

1 Мај – Сокобања

1 ДЕН: ( Сабота ) – 29.04.2023 – Скопје – Сокобања Состанок со групата во утринските   часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. Попладнето во договорено време разглед на градот: Милошев Конак, Турскиот  Амам, […]

Read More