Year: 2023

ВЕЛИГДЕН 2023

Областа Епир – Јужна Албанија и Грција

1 ДЕН: (14.04.2023) Состанок со групата во 23.30 часот во Скопје, поаѓање за Албанија во 23.00 часот. Ноќно возење, се патува преку граничниот премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН: (15.04.2023) Пристигнување во утринските часови во Ѓирокастро или Аргирокастро  – град во Јужна Албанија, имено главен град на историската област […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2023

Велигден -Острог – Будва – Котор – Дубровник

1 ДЕН:  14.04.2023(Петок) Состанок со групата во 22.30 час., поаѓање за Црна Гора во 23.00 час. ( Куманово 21.30 час. ). Се патува преку Косово и Албанија, со паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН:  15.04.2023 ( Сабота ) Во утринските часови пристигнување во Острошки Манастир, манастир кој е вреажан во карпите , основан […]

Read More
ВЕЛИГДЕН 2023

Сокобања – Велигден 3 НП

1 ДЕН: 14.04.2023 (Петок) Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера.Ноќевање. 2 ДЕН: […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Belconti Resort 5* – Belek

Belconti Resort  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1497€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1621€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1650€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1711€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1778€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Kaya Hotel 5* – Belek

Kaya Belek  5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1373€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1591€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1755€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1946€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra All […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Aquaworld Belek By Mp Hotels 5* -Belek

Положба Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 35 км од аеродромот и 45 км од центарот на градот Анталија. Сместување Вкупен број на соби 722 сместени во Главната зграда, Споредни згради (одвоени од главната зграда од двете страни на хотелот) и дел од хотелот Village (двоспратни бунгалови околу градината на хотелот). Village стандардни соби […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Crystal Waterworld Resort And Spa 5* – Belek

Огромниот ресорт има бескраен базен и еден аква-парк со супер тобоган Ultimate All Inclusive Оброци – бифе Snack во текот на денот во 3 ресторани (Aqua, Caretta, Arena) Пица, пити и турски специјалитети од турската кујна (во определено време) Сладолед (2 часа попладне) Домашни и неколку увозни освежителни и алкохолни пијалоци во Lobby Bar 24 […]

Read More
БЕЛЕК ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Crystal Paraiso Verde Resort & Spa 5* – Belek

Crystal Paraiso Verde е сместен во зелени површини и нуди многу забава, која кулминира со аква-паркот со 8 тобогани. Во целиот комплекс владее радосна семејна атмосфера. Ultimate All Inclusive Оброци – во бифе Snack во текот на денот во snack баровите на плажа и покрај базенот Пица, пита и специјалитети од турската кујна (во одредено време) Сладолед (2 часа после пладне) Освеќителни и алкохолни […]

Read More
КЕМЕР ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Karmir Resort & Spa 5* – Kemer

Положба Хотелот се наоѓа во областа Гојнук на 40км од аеродромот во Анталија, 8км од Кемер. Сместување Вкупно 326 соби. Стандардни соби (23м², спална соба со француски кревет или 2 единечни кревети + софа, спална, макс.2+1лице), Фамилијарни соби (34м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс.4 лица), Џуниор апартман (40м², една спална со места […]

Read More
КЕМЕР ЛЕТО 2023 ТУРЦИЈА ТУРЦИЈА ЧАРТЕРИ

Queens Park Goynuk 5* – Kemer

Queens Park Goynuk 5* Услуга Стандард  двокреветна  соба 24.05 – 30.05 2023 Ultra All Inclusive 1045€ 31.05 – 05.06.2023 Ultra All Inclusive 1061€ 07.06 – 13.06.2023 Ultra All Inclusive 1174€ 14.06 – 20.06.2023 Ultra All Inclusive 1201€ 21.06 – 27.06.2023 Ultra All Inclusive 1247€ 28.06 – 04.07.2023 Ultra All Inclusive 1343€ 05.07 – 11.07.2023 Ultra […]

Read More