Божиќно Село – Трикала

ТЕРМИНИ ВО ДЕКЕМВРИ:

10.12 – 11.12.2022

17.12 – 18.12.2022

1 ДЕН:  ( Сабота )

Состанок со групата во 05.30 час. Поаѓање за Грција во 06.00 час. Се патува преку граничен премин Богородица , со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во центарот на Солун, слободно време шопинг и релаксација низ Солун. Во договорено време поаѓање за Паралија. Сместување во Хотел Лито  3*. Ноќевање.

2 ДЕН:  (Недела )

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот и поаѓање за Трикала – волшебно место каде може да ја почуствувате енергијата и магијата на Божиќните празници. Може да ја посетиме куќата на Деде Мраз, работилницата на џуџињата, каде може да се направат прекрасни фотографии , но и да се учествува во активностите на џуџињата. Забавниот парк ги импресионира сите од најмали до највозрасни. Барем еден ден дозвелете си ја магијата и фантазијата на Божиќ, без разлика на возраста. Во договорено време поаѓање за Скопје. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 4200,00.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 1 ноќевање со појадок во Хотел Лито 3* – Паралија
  • Посета на Солун и COSMOS MEDITERIAN.
  • Посета на Трикала

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување – 100 ден.

НАПОМЕНА:

  • Деца 0 – 2 год. – БЕСПЛАТНО
  • Деца од 2 – 4 год. – плаќаат 1800,00 ( во соба со двајца возрасни )
  • Деца од 4 – 12 год. – плаќаат 3200,00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Есенски Патувања

СОКО БАЊА во НОЕМВРИ!

1 ДЕН: 18.11.2022 ( Петок ) Состанок со групата во 06.30 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање. […]

Read More
Есенски Патувања

8 ми Декември – Сараево, Мостар и Требиње

  1 ден: (07. 12.2022 ) Состанок на групата и поаѓање за Босна и Херцеговина околу 21 часот. Патот води преку Ниш, Лесковац, Чачак… ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори.  2 ден: ВИШЕГРАД – САРАЕВО ( 08.12.2022 ) Пристигнување во Вишеград во раните утрински часови. Можност за Крстарење по Дрина (препорака! ). Крстарењето […]

Read More
Есенски Патувања

8 ми Декември – Истанбул – 3НП

07.12 – 11.12.2022 1 ДЕН:   СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ: Состанок на групата пред х.Континентал во 16.00 ч. Поаѓање за Истанбул во 16:30. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење.   2 ДЕН:  ИСТАНБУЛ: Пристигнување во Истанбул во утринските часови.  Панорамско разгледување на градот со автобус и локален водич,Бејазит-најстариот универзитет, Лалели,  Аксарај, Римскиот Аквадукт, Бејоглу, Пера Палас хотелот […]

Read More