ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско
Капацитет: 100 соби
Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe
SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен  базен и фитнес центар.
Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.10.2022

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.11.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.12.2022

(плаќање 30% при резервација, остатокот 70% се доплаќа 10 дена пред сместување)

 

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12 – 22.12

12.03 – 14.04

23.12 – 29.12

08.01 – 25.02

02.01 – 07.01 30.12 – 01.01 26.02 – 11.03
Двокреветна  Standard  соба за 2возрасни + дете до 3,99г 64 € 90 € 112 € 143 € 85 €
Студио за 2 возрасни + дете од 4-11,99г 66 € 97 € 121 € 148 € 90 €
One bedroom Apartment – 2 лица 76 € 110 € 138 € 170 € 104 €
Two bedroom Apartment – 4 лица 121 € 181 € 231 € 286 € 170 €
Three bedroom Apartment – 6 лица 178 € 275 € 341 € 429 € 253 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок, WiFi интернет, парна бања, базен, сауна, арома сауна, џакузи, фитнес,  клуб за деца, ски гардеробер, транспорт до ски гондолата.

Попусти и доплати:

Дете до 3,99 год. со двајца возрасни – бесплатно
Дете од 4-11,99 год. на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба / студио – 25% попуст

Дете од 4-11,99 год. на редовно легло со 1 возрасен во Апартман  – нема попуст
Дете 4-11,99 год. на дополнително легло  во апартман – 75% попуст од регуларната  цена за  возрасен
Возрасен на дополнително легло во Two bedroom apartman   – 50% попуст

 

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 95€ / возрасен, 45€/ дете ( 4-11,99 г.)
Доплата за вечера 11€ / возрасен , 5,5€ / дете (4-11,99 г)

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба Standard – 2 лица

Студио Standard – 2+1

One bedroom apartman  – 2+2

Two bedroom apartman  – 4+2

Three bedroom apartman – 6+2

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS Локација : во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.   RILA 4*- BOROVEC ПОЛУПАНСИОН 24.12 – 06.01 […]

Read More