HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS

Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот, телефон, интернет,ТВ, минибар, бања, wc Располага со ресторан, лоби-бар, меана, ски-гардеробер. Хотелскиот СПА центар има фитнес, парна бања, сауна, лакониум, базен и џакузи.

YANAKIEV 4* 
ПОЛУПАНСИОН
01.12-21.12 22.12-29.12

08.01-10.02

18.02-05.03

31.12-01.01 02.01-07.01

11.02-17.02

06.03-31.03
По лице во 1/2 соба 61 €      102 €  150 € 125 € 81 
По лице во One bedroom апартман 81 €       135 €      203 €     157 €  124 
Доплата за поглед на планина : 4,5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
За ноќевање со појадок – (минус) 10е по лице на ден

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 16-19 ч.), паркинг, интернет.

Доплати и попусти :

Деца до 5.99 год. – бесплатно

Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба

– 14€ на ден  за ноќевање со појадок

– 19€ на ден за полупансион

Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст

Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман

– 6€ на ден  за ноќевање со појадок
– 11€ на ден за полупансион

Возрасен на дополнително легло во апартман

– 11€ на ден  за ноќевање со појадок
– 21€ на ден за полупансион

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 130€, дете – 60€

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2+1 лица

One bedroom апартман – 2+2 лица

 

Минимум престој за цел период е 4 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS Локација : во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.   RILA 4*- BOROVEC ПОЛУПАНСИОН 24.12 – 06.01 […]

Read More