Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS

Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија.

Опис на соби:

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг – понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.11.2022  

SAMOKOV 4* BOROVEC

НОЌЕВАЊЕ СО ДОРУЧЕК

       10.12 – 18.12       04.03 – 10.04 19.12 – 27.12

09.01 – 27.01

25.02 – 03.03

28.12 – 01.01 02.01 – 08.01

28.01 – 24.02

По лице во 1/2 соба 34 € 39,50 € 55 € 44 €

 

SAMOKOV 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

      10.12 – 18.12       04.03 – 10.04 19.12 – 27.12

09.01 – 27.01

25.02 – 03.03

28.12 – 01.01 02.01 – 08.01

28.01 – 24.02

По лице во 1/2 соба 39 € 45 € 61 € 49,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, kористење на внатрешен базен, интернет во лоби барот

Попусти и доплати:

Дете 0-4,99 – бесплатно
Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло  – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 15% попуст

Еднокреветна соба – се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 33€

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 + 2 деца  (4.99г) + (11.99г)

 

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS Локација : во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.   RILA 4*- BOROVEC ПОЛУПАНСИОН 24.12 – 06.01 […]

Read More