Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS

Локација : во центарот на Боровец

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

 

RILA 4*- BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

24.12 – 06.01

11.02 – 24.02

28.01 – 10.02

25.02 – 10.03

07.01 – 27.01 15.03 – 12.04
Person in Signature Twin room Resort view 127,50 € 89 € 83,50 € 61 €
Person in Signature Twin room Slope view 144 € 98 € 91 € 67 €
Person in Superior room Resort view 133 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Family room       Resort view 144 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Superior room Interconnecting                Resort view 133 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Superior room Slope view 149 € 103 € 97 € 72,50 €
Person in Family  room      Slope view 155 € 103 € 97 € 72,50 €
Person in Superior room Interconnecting               Slope view 149 € 103 € 97 € 72,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека за деца од 3-7г (бесплатно 2 часа во екот на денот), ски гардероба.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. – бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature or Superior room со двајца возрасни – 22€ на ден

Дете од 2-11.99 год. во Family room со двајца возрасни – 25€ на ден

Еден возрасен со деца 2-11.99 год – возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 23€ на ден

Еднокреветна соба – се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете 2-11,99г. – 50€ 

 

Опис на соби:
*SIGNATURE TWIN ROOM – 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса.
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата – калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.
*SUPERIOR Family room – 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса.
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса. Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години
Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон.

 

 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More