HOTEL RADINA’S WAY 4*

HOTEL RADINA’S WAY 4*-BOROVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets.

Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани

Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш.

Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, библиотека, градина,  паркинг, шатл бус до терените, ски гардероба, школо за скијање, бесплатен wi-fi  …

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12.-22.12.2022 и од 19.02-31.03.2023 

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации 

RADINAS WAY 4*  BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

01.12. – 22.12

05.03 – 31.03

23.12 – 28.12 29.12 – 02.01 03.01- 18.02 19.02 – 04.03
По лице во 1/2 соба 44,50 € 65 € 94,50 € 67 € 57 €
По лице во family room 51,50 € 72,50 € 101 € 75 € 63 €
По лице во апартман  Standard 58 € 79 € 106,50 € 81 € 69 €
По лице во апартман  LUX 66 € 85 € 110 € 87,50 € 76,50 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, џакузи, интернет, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите од 18.12.2022 – 31.03.2023

 

Попусти и доплати:

– Дете 0-1,99 – бесплатно
– Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
– Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст
– Дете од 2-11,99 на стандардно легло – 20 % попуст; во период од 29.12.2022 – 02.01.2023 – попустот не важи
– Трет возрасен на дополнително легло – 20 % попуст

– Новогодишна вечера (задолжително) – 95 евра за возрасен и 45 евра за деца до 11,99 год

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
Family соба –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман Standard – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман LUX   – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

 

Минимум престој во период 28.12.-02.01.2023 е 5 ноќевања.

Минимум престој 2 ноќевања за цел период.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More