Hotel Murite 4* – Razlog

HOTEL MURITE 4*-RAZLOG

 

MURITE 4*

ПОЛУПАНСИОН 

01.12 – 23.12

05.03 – 15.04

24.12 – 25.12

03.01 – 14.01

29.01 – 18.02

29.12-02.01.2023 26.12-28.12

15.01-28.01

19.02 –   04.03

Двокреветна соба АЗАЛИА 2+0 37 € 47 € 66 € 44 €
Едноспален апартман АЗАЛИА 2+2  

45 €

 

55 €

73 € 52 €
Двоспален апартман  АЗАЛИА 4+2 37 €  

47 €

66 € 44 €
Двокреветна соба  ОРХИДЕА 2+0  

31 €

 

41 €

60 € 38 €
Едноспален апартман

ОРХИДЕА

2+2  

39 €

 

49 €

68 € 46 €
Двоспален апартман ОРХИДЕА 4+2 31 € 41 € 60 € 38 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, WiFi во лобито, парна бања, базен, сауна, џакузи, фитнес,  клуб за деца, транспорт до ски гондолата.

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.09.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.11.2022

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2022, 15.01-28.01.2023 и 05.03-15.04.2023               

                           **Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!! 

 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Прво дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Дете 6-13,99 год. на редовно легло  – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 50% попуст

 

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 85€ / возрасен, 40€/ дете ( 6-13,99 г.)

Доплата за ALL INCLUSIVE – 13€, дете 6-13,99год – 6,50€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци 10-22 часот)

 

Минимум престој во период 29.12.-02.01.2023 е 3 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More