Hotel Lucky 5*

HOTEL LUCKY 5*-BANSKO

Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е оддалечен окулу 1600м. и има бесплатен трансфер за своите гости до гондолата на секој пола час.

Сместување: Има 126 луксузни студија и апартмани поделени во две згради меѓусебно поврзани со топла врска. Сите се пространи, комфорни и богато опремени.

Studio Standard: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;

Apartman Standard Plus: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;

Apartman Lux Plus: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен.

Содржини: Хотелот има ресоран со камин, лоби бар, пиано бар, СПА центар, фитнес центар, беби ситер, како и многу други содржини за активен одмор и забава. Што го прави совршен за стимулативен и возбудлив одмор.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.10.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

Бонус: -15% попуст за престој од 7 и повеќе ноќи, за период на престој  од 09.01. – 21.01.2023                                                                 **Попустот за рани резервации  НЕ СЕ комбинира со БОНУСОТ !!!

LUCKY 5* 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-21.12 22.12-26.12

22.01-12.03

27.12-02.01 03.01- 08.01 09.01-21.01 13.03-09.04
По лице во  Studio standard 49 € 77 € 138 € 90 € 69 € 55 € 
По лице во Studio Lux – реновирано 56 € 86 € 154 € 101 € 78 €  61,50 € 
По лице во Apartment standard plus 74 € 116,50 € 209 € 137,50 € 105,50 €  83 € 
По лице во Apartment Lux Plus – реновиран 84,50 € 131 € 235 € 155 €  119 € 93,50 € 

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок по лице на ден, WiFi интернет, парна бања, BIO ORGANIC базен, солен базен, солена соба, ледена соба, сауна, џакузи, парна бања, хидро масажа, фитнес, мини клуб, клуб за деца ( 3-6 г.) со бебиситерка во текот на денот од 08 до 22 часот, транспорт до ски гондолата.

 

Попусти и доплати:

Дете до 3,99 год. со двајца возрасни – бесплатно
Прво дете од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно на услуга BB в

Две деца од 0-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Standard Plus, Апартман Lux Plus – бесплатно на услуга BB
Возрасен на дополнително легло во Апартман Standard Plus/Standard Lux Plus – 40% попуст

 

Доплата за полупансион 25€ возрасен за деца 4-11.99г -15€

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) 160€ / возрасен, 115€ / дете (4-11.99г.)

 

Капацитет на сместување:

STUDIO Standard/ STUDIO Lux – 2+1

APARTMENT Standard Plus- 2+2, 3+1

APARTMENT Lux Plus – 2+2, 3+1

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More