Hotel Lion 4*

HOTEL LION 4*-BOROVETS

Локација: Хотелот е на околу 1,5 км од центарот на Боровец и почетната станица на гондолата.
Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторан, таверна, сеф, менувачница, билјард, СПА центар, затворен базен, сауна, фитнес, паркинг (според расположливост), минибус за превоз до гондола.
Сместување: Хотелот има 130 соби, 24 семејни соби, пет апартмани. Сите соби се реновирани во 2015 година и имаат бања, фен, ТВ, телефон и мини бар.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

 Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2023 до крај на сезоната

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4*

ПОЛУПАНСИОН

27.12- 06.01  

11.02 – 17.02

 

17.12 – 26.12

07.01 – 10.02

18.02 – 03.03

01.12 – 16.12

04.03 – 31.03

По лице во 1/2 соба 77 € 48,50 € 46 € 41 €
По лице во  Twin  Large room 80 € 53 € 50,50 € 45,5 €
По лице во  Family room 94 € 65 € 60,50 € 54 €
Апартман за 4 лица 295 € 213 € 202 € 180 €
Возрасен на дополнително легло 60,50 € 39 € 37 € 34 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна,  фитнес, ски гардероба

Минимум престој – 5 ноќи

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете 4-11,99г. – 50€

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица
TWIN large room – 2+1

Family room – 2+2

Apartman – 4+1

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More