Hotel Lion 4* – Bansko

HOTEL LION 4*-BANSKO

Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата.
Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.
Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите)

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2023 до крај на сезоната
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4*

ПОЛУПАНСИОН

27.12- 06.01 17.12 – 26.12

07.01 – 13.01

21.01 – 24.02

01.12 – 16.12

14.01 – 20.01

25.02 – 31.03

По лице во 1/2 соба 81 € 50,50 € 45 €
По лице во  Family room 93,50 € 61,50 € 56 €
Апартман за 4 лица 324 € 203 € 181 €
Возрасен на дополнително легло 61 € 38 € 34 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера  (со вклучени пијалоци – пиво и вино. вода и сокови) , транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардероба

Минимум престој – 5 ноќи

 

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете 4-11,99г. – 50€

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица +1

Family room – 2+2

Apartman – 4+1

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More