Hotel Iglika Palace 4*

HOTEL IGLIKA PALACE 4*-BOROVETS

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите

Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.

Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

               -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022                 

(не важи за период 25.12.2022 – 02.01.2023)

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

16.12 – 24.12

15.01 – 28.01

05.03 – 09.04

25.12 – 02.01

11.02 – 18.02

03.01 – 14.01

29.01 – 10.02

19.02 – 04.03

По лице во dbl econony соба 51,50 €  75 €  58 €
По лице во dbl standard with shower 61,50 € 83,50 € 72,50 €
По лице во dbl standard with bathub 64 € 86 € 75 €
 Студио

3+1, 2+2

184 € 250 € 217 €
 Апартман

4+0, 4+1, 2+3

246 € 334 € 290 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза секој ден 16.00-17.00, користење на внатрешен базен, финска сауна, хербална сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

 

 

Попусти и доплати : 

▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  со двајца возрасни  во dbl стандард соба – бесплатно
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година и од 12.02-18.02.2023)

– Дополнителен кревет во студио / апартман за лица над капацитетот – возрасни – 23€, дете до 11,99г – 12€ на ден

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€

Капацитет на сместување:

Dbl economy room Sector B – 2 лица

Dbl standard with shower Sector B – 2+1 лица

Dbl standard with bathuber Sector A/B – 2+1 лица

Студио – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Апартман – 4 возрасни + 1 дете, 2 возрасни + 3 деца, 3возрасни + 2 деца

 

 

Минимум престој во период 25.12.2022-02.01.2023 е 7 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More